„Klimat na czytanie” – Filia w Płazie

„Klimat na czytanie”  to hasło, które towarzyszyło nam i naszym młodym gościom 9 października 2020 roku podczas ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek zorganizowanej po raz drugi w bibliotece w Płazie, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie.

Spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem fragmentów książki „Bajki filozoficzne: Jak żyć na Ziemi” Michela Piquemala opowiadającej krótkie historie o mitach i przypowieściach z różnych zakątków świata dotyczących ekologii. Oprócz czytania uczestnicy rozwiązywali rebusy i krzyżówki z ekologii, a następnie obejrzeli film pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy”. Na zakończenie zajęć odbyła się dyskusja na tematy ekologiczne. Poruszano problem dbania o środowisko oraz co robić, aby przyszłe pokolenia mogły żyć na czystej planecie. Spotkanie z okazji Nocy Bibliotek przebiegło w bardzo wesołej atmosferze.