Relacja z lekcji języka angielskiego online - zobacz!

Od dzisiaj spotkania z Paulem Fergusonem odbywają się on-line, na platformie Skype. 

Jak zwykle świetna zabawa i nauka! I  oczywiście możliwość obcowania z przedstawicielem innej kultury, a także poznania odmienności kulturowych, które są widoczne również i w języku. 

Jeśli chcesz w nich wziąć udział – skontaktuj się z nami, a my wyjaśnimy w jaki sposób można do nich dołączyć!

Zajęcia rozpoczęły się w bibliotece w 2019 roku i są prowadzone nieodpłatnie.

Spotkania odbywają się w niewielkich grupach. Są skierowane są do wszystkich osób zainteresowanych podnoszeniem swoich umiejętności językowych. Tym razem poszerzamy ofertę – spotkania będą się teraz odbywać dwa razy w tygodniu. Macie zatem opcję zajęć porannych oraz popołudniowo – wieczornych.

A kim jest native speaker?

Według słownika języka polskiego to rodzimy użytkownik danego języka. Chodzi więc o osobę, która ma do czynienia z danym językiem od najmłodszych lat. Nie musi zastanawiać się nad poprawnością swoich wyrażeń. Mówi pewnie i płynnie, ponieważ jest to dla niego nawet bardziej naturalne niż wypicie porannej kawy. Możemy więc uznać, że taka osoba będzie odpowiednia, by przekazać nam swoje umiejętności. Bo przecież kto lepiej nauczy nas rozmawiać niż rodzimy użytkownik języka.


Kto prowadzi zajęcia?

Paulu Ferguson i kilka słów o nim…

Paul odszedł na emeryturę z pracy na pełny etat i mieszka obecnie w Polsce z żoną oraz dwójką małych dzieci. Przeniósł się do Polski, ponieważ jego żona chciała sfinalizować studia prawnicze i zostać adwokatem.

Jego wczesna kariera związana była z rozwojem oprogramowania, ale stałym zainteresowaniem była medycyna. Doprowadziło to do tego, że został Partnerem Zarządzającym w North End Medical Centre. Jest to duża przychodnia obsługująca około dwudziestu tysięcy pacjentów w West Kensington w Londynie. Zdobył magistra w systemach inteligencji (Intelligent Systems).

Interesuje się językiem, medycyną, tworzeniem oprogramowania, muzyką i sztuczną inteligencją. Pływał również jachtem (Etap 28i) przez wiele lat na południowym wybrzeżu  Anglii, kocha morze. Pracował i mieszkał za granicą, był właścicielem wiejskiego domu we Francji. Pracował w Bordeaux, Indiach oraz Stanach Zjednoczonych.

Mając doświadczenie w nauce innego języka, zna aż nadto obawy i trudności, które wszyscy odczuwamy przy styczności z językiem obcym.

Kiedy odbywają się zajęcia?

Zajęcia odbywają 2 razy w tygodniu, obecnie w formie spotkań on-line:

w każdy wtorek
godz. 16:00 – lekcje dla początkujących
godz. 17:00 – lekcje dla średniozaawansowanych
godz. 18:00 – lekcje dla zaawansowanych

w każdy czwartek
godz. 10:00 – lekcje dla początkujących
godz. 11:00 – lekcje dla średniozaawansowanych
godz. 12:00 – lekcje dla zaawansowanych

Zapisy pod nr tel. 32 763 27 55 lub drogą mailową: promocja@mbp.chrzanow.pl

Obserwuj nas na Facebooku i bądź na bieżąco!
Masz pytania? Skontaktuj się z nami przez Messengera!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

logo_bibliotekaonline
Scroll to Top