Wystawa “W lustrze uzależnienia”. Zapraszamy do wirtualnego spaceru po galerii!

Wystawa "W lustrze uzależnienia" w ramach projektu "Bądź niezależny"

Wystawa “W lustrze uzależnienia” organizowana jest w ramach projektu “Bądź niezależny”, finansowanego z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, autorem zdjęć jest Radosław Czapla – strona internetowa fotografa TUTAJ

Trud, chwile zwątpienia i wola zwycięstwa. Tak wygląda życie nastolatków wychodzących z uzależnień. Historię ich walki z nałogami i samym sobą obejrzymy na wystawie „W lustrze uzależnień” która rozpoczęła się w naszej bibliotece. 10 czarno-białych zdjęć przedstawia wychowanków ośrodka „Dom Nadziei”, którzy pokazali co czują w trakcie terapii, i jak widzą swoją walkę z uzależnieniem. Fotografie powstały podczas sesji terapeutycznych prowadzonych przez Radosława Czaplę, pracownika Fundacji „Dom Nadziei”. Organizacji, która od 1995 roku pomaga osobom z problemami uzależnienia m.in. od alkoholu i narkotyków. Bohaterowie zdjęć aktywnie uczestniczyli w ich powstawaniu. Sami wymyślali pomysły na ujęcia, kreacje, a także obsługiwali niezbędny sprzęt.

Fundacja „Dom Nadziei” prowadzi jedyny na Górnym Śląsku ośrodek, który pomaga młodzieży uzależnionej od alkoholu i narkotyków. To szczególne miejsce. Ze wsparcia ośrodka skorzystało już 2000 osób. Prowadzący tę placówkę wierzą, że każda z osób uzależnionych zasługuje na drugą szansę i poświęcają godziny pracy, aby wychowankowie mogli rozpocząć zupełnie nowe – trzeźwe życie. Wspólnie z nimi pracują nad tym, aby to, co wydaje się nieosiągalne, stało się możliwe i warte wysiłku. Nie ma dla nich słowa „niemożliwe”.

O wystawie słowami autora TUTAJ

Na wystawie prezentowane są również książki oraz filmy dot. profilaktyki uzależnień, które zakupiono w ramach projektu. Dodatkowo można zobaczyć ALKOgogle i NARKOgogle.

Czas trwania wystawy: październik 2020 – maj 2021

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, hol

Wystawę możesz zobaczyć również w formie online! TUTAJ

W ramach projektu „Bądź niezależny” finansowanego z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Zobacz wystawę onlinę klikając tutaj.

Scroll to Top