“Poznaję świat i Kropka” – książkowe recenzje dla dzieci i rodziców

Książkowe recenzje dla dzieci i rodziców

Rafał Klimczak Poznaję świat i Kropka

Kraków: Księgarnia Wydawnictwo Skrzat Stanisław Porębski, cop. 2016-2019

Rafał Klimczak, autor bestsellerowej serii „Nudzimisie”, tym razem prezentuje serię pod tytułem „Poznaję świat i kropka!” W bardzo przyjazny sposób opowiada o zjawiskach przyrodniczych i innych ciekawostkach. Bohaterką, która wprowadza nas w naukowy świat jest Kropka, która została narysowana przez małą dziewczynkę, Asię. Kropka jest bardzo ciekawska i zadaje dużo pytań. Wszyscy wokół starają się wyczerpująco i cierpliwie na te pytania odpowiadać. Pomocą służą jej nowo poznani przyjaciele, a zwłaszcza świnka skarbonka Pelagia oraz sowa Klara. Dzięki nim Kropeczka dowiaduje się na przykład dlaczego kurzu przybywa czy dlaczego parzy pokrzywa? Na te i wiele innych pytań  znajdziemy odpowiedzi w serii książeczek pod następującymi tytułami:

Co cyka w zegarze? Jak powstają kalendarze?

Co łączy słonie bilard benzynę? Czy z ropy można mieć aspirynę?

Dlaczego kurzu przybywa i czemu parzy pokrzywa

Jak się dźwięk w powietrzu niesie? Po co grzyby rosną w lesie?

O żarówce która świeci lustrze i pajęczej sieci

Po co mszyce głaszcze mrówka i czy może grzać lodówka?

Skąd się biorą pory roku gdzie słoneczko jest po zmroku?

Wielkie zagadki małej komórki co robią pszczoły z muchami do spółki?

Książki maja twarde okładki, sympatyczne i pogodne ilustracje Ilony Brydak. Obrazki są prawie na każdej stronie co jest bardzo dobrym pomysłem dla młodszych dzieci (5 – 9 lat). To idealna propozycja, dostępna w bibliotece, dla małych naukowców.

Przygotowała: Bibliotekarka Patrycja / Oddział dla Dzieci