Tydzień Literatury Skandynawskiej - DLA DZIECI

W dniach 25 – 29 stycznia 2021 zapraszamy wszystkich czytelników na Tydzień literatury skandynawskiej. Każdy dzień będzie przebiegał pod innym hasłem i z innym rodzajem literatury.

Dzisiaj promujemy skandynawską literaturę dziecięcą. Wiele ciekawych książeczek znajdziecie u nas, a jeśli chcielibyście zobaczyć co w najbliższym czasie ukaże się na rynku wydawniczym, podsyłamy Wam małą ściągę.

Marienborg Irene „Pola mówi: AU!” – ta nowa seria dla najmłodszych czytelników opowiada o małej Poli, która codziennie mierzy się z nowymi problemami i wyzwaniami. Tym razem Pola uczy się jeździć na hulajnodze, co niesie za sobą bolesne konsekwencje. Na szczęście, na każdy problem zawsze jest jakaś rada.

Marienborg Irene „Pola mówi: Dobranoc!” – kolejna książeczka  o przygodach małej Poli. Tym razem mała bohaterka musi zmierzyć się ze swoimi przyzwyczajeniami – jej łóżeczko jest już za małe i Pola musi nauczyć się spać w nowym, dużym łóżku, co wcale nie jest takie łatwe.

Horst Jorn Lier Operacja rower–  to kolejna książka ze znanej serii “Operacja…” o przygodach Biura Detektywistycznego nr 2. Jak wynika z tytułu sprzętem, który ginie w tajemniczy sposób są rowery, w tym rower Oliviera.  Czy i tym razem trójce młodych detektywów: Tiril, Oliver oraz psu Otto uda się rozwikłać te tajemnicze zniknięcia?

Kaarla Riina, Kaarla Sami „Pet Agents. Na ratunek zwierzakom” – pierwsza książka o przygodach Kati-e, w której oprócz sprytnej dziewczynki uczestniczą zwierzątka, z którymi mała bohaterka potrafi się porozumiewać. W rozwiązywaniu problemów pomaga jej zbudowany przez nią Ti-robot, razem stanowią nieodłączna parę zwaną Pet Agents.

Przewiń do góry