21 luty – Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Dbajmy o język

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został ustanowiony po to, byśmy wszyscy – na całym świecie – uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych. Pamiętajmy, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość kulturową.

Polecamy więc, w ramach dbania o nasz ojczysty język, „Opowiastki językowe” (10-odcinkowe słuchowisko edukacyjne, w którym obok trójki głównych bohaterów ważną rolę odgrywa właśnie język polski. W sceny z życia codziennego pewnej rodziny wpleciono rozważania na temat najczęstszych błędów językowych. Posłuchajcie sami…