Tydzień Literatury Francuskiej. NAJCIEKAWSZE NOWOŚCI WYDAWNICZE Z ZAKRESU LITERATURY FRANCUSKIEJ. Filia os. Młodości.

Tydzień Literatury Francuskiej. NAJCIEKAWSZE NOWOŚCI WYDAWNICZE Z ZAKRESU LITERATURY FRANCUSKIEJ. Filia os. Młodości.

W dniach 22 – 26 lutego zapraszamy wszystkich czytelników na Tydzień Literatury Francuskiej  online, gdzie każdy dzień  przebiegał będzie pod innym hasłem i z innym rodzajem literatury.

Dzisiaj ostatni dzień Tygodnia Literatury Francuskiej w Filii os. Południe. Chcemy wam polecić nowości wydawnicze, jakie ukazały się  w polskich księgarniach, w bieżącym roku.

Nowości:

Caroline de Maigret, Sophie Mas: Druga młodość, cóż z tego, że druga, Wydaw. MUZA S.A., 2021.

„Druga młodość, cóż z tego, że druga” to książka o spojrzeniu Francuzek na upływ lat. Spojrzenie to jest uniwersalne, podane ze zdrową dawka humoru, brawurą, ale szykownie, seksownie, do czytania późno w nocy za jednym zamachem, a następnie kupowania dla swoich przyjaciółek. Książka pełna inspirujących cytatów i anegdot, jest mówieniem prawdy o starzeniu się z łobuzerskim puszczeniem oczka, ze wzruszeniem ramionami i głębokim zanurzeniem się w gorzko-słodki gniew, który towarzyszy doświadczeniu kobiet.

Stephane Garnier: A właśnie, że będę szczęśliwa! Sztuka tworzenia dobrego i pełnego radości życia, Wydaw. Kobiece, 2021

Co by było, gdyby szczęście okazało się wyłącznie twoim WYBOREM? Gdyby wystarczyło wprowadzić pewne zmiany do wizji świata, aby całkowicie odmienić swoje życie? Ta książka, napisana przez francuskiego bestsellerowego pisarza o wielu zainteresowaniach, prawdziwego człowieka renesansu, udowodni ci, że szczęście to decyzja, a nie zrządzenie losu, i że warto wziąć je w swoje ręce. Autor strona po stronie, poczynając od delikatnych i zabawnych cytatów, przez te skłaniające do głębszej refleksji, zdradza recepty na bycie szczęśliwym. Zabiera czytelników – śladami poetów i wielkich mędrców – w inspirującą i humorystyczną, a jednocześnie filozoficzną podróż, zobrazowaną konkretnymi przykładami. Daj się zaprosić do Szkoły Szczęścia, naucz się na nowo odkrywać proste radości dnia codziennego, wdrażać dobre nawyki, przyciągać pozytywne myśli, uwalniać się od niepokojów i frustracji, by wreszcie tak jak należy celebrować swoje życie.

Michel Bussi: Śniłam za mocno, Świat Książki 2021

Mistrz thrillerów Michel Bussi powraca z nowym bestsellerem. Najlepsze historie miłosne nie umierają nigdy. Żyją w naszych wspomnieniach, podpowiadając, że okrutne zbiegi okoliczności mogą w rzeczywistości wcale nie być przypadkiem. Nathy dochodzi do wniosku, że zbiegów okoliczności jest zbyt dużo… że komuś zależy, aby wspomnienia o namiętnym romansie, który niemal doprowadził do tragedii, pozostały żywe. Ślady przeszłości znaczą teraźniejszość tak gęsto, że nie poddają się żadnym racjonalnym wytłumaczeniom. Czy aby uwolnić się od lęków, Nathy musi cofnąć się w czasie? Od Montrealu, przez San Diego, Barcelonę, po Dżakartę, niezwykła opowieść wiedzie nas przez życie ludzi, którzy marzą za mocno, łącząc pasję ze strachem, w pobliże serc, które biją za mocno.

Bernard Werber, Głos z zaświatów, Wydaw. Sonia Draga, 2021

Nowa powieść jednego z najpopularniejszych współczesnych francuskich pisarzy. Pewnego poranka Gabriel Wells, wzięty pisarz, budzi się i odkrywa, że… umarł. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że został otruty. Mężczyzna wędruje po świecie żywych, lecz pozostaje widoczny tylko dla Lucy, medium, która pracuje dla tajemniczej Hierarchii. Wspólnie podejmują osobliwe śledztwo, w którym towarzyszy im „Encyklopedia wiedzy względnej i absolutnej” – monumentalne dzieło przodka Gabriela.

Rene Goscinny, Morris, Daltonowie i zamieć. Lucky Luke, Egmont Polska Sp. z o. o., 2021

Lucky Luke znów zostaje wezwany, żeby ścigać zbiegłych z więzienia Daltonów. Tym razem czeka go długa droga, bo czterej bracia stwierdzili, że w mroźnej Kanadzie szybko dorobią się na okradaniu poszukiwaczy złota. Jednak nie wiedzą, że w Kraju Klonowego Liścia nie tak łatwo zdobyć bandycką sławę ani że legendarna Królewska Policja Konna cieszy się tam powszechnym szacunkiem... Czy w takich warunkach uda się cokolwiek zdziałać Daltonom? I czy Lucky Luke naprawdę będzie potrzebny, aby schwytać uciekinierów? Seria „Lucky Luke” została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego oraz rysownika Morrisa. Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były tworzone przez kontynuatorów.

Nathalie Choux , Zwierzęta. Pierwsze zagadki. Akademia mądrego dziecka, Harper Collins Polska, 2021

Nowa seria Akademii Mądrego Dziecka „Pierwsze Zagadki” to proste i ciekawe zagadki dla najmłodszych, które dzieci pokochają. W nagrodę za odpowiedzenie na pytania, dziecko otrzymuje niespodziankę. Książeczki bogato ilustrowane, dzięki rozkładanym stronom dziecko ćwiczy małą motorykę.

Scroll to Top