Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 19.03.2021 r., poz. 512) i rekomendacjami Biblioteki Narodowej, biblioteki publiczne mogą być otwarte dla użytkowników od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r.

W związku z powyższym informujemy, że wszystkie działy i filie Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Chrzanowie będą otwarte dla czytelników, jak do tej pory w swoich stałych godzinach.

Dla bezpieczeństwa wszystkich korzystających z Biblioteki, obowiązuje przestrzeganie poniższych zasad:

1. Do budynku biblioteki mogą wejść jednocześnie 3 osoby (w filiach – 1 osoba)
2. Wejście do biblioteki możliwe jest tylko w maseczkach ochronnych.
3. Przy wejściu do biblioteki należy obowiązkowo zdezynfekować ręce.
4. Należy przestrzegać zachowania bezpiecznej odległości (min. 2 metry) od innych osób.

Wstrzymany jest  wolny dostęp do zbiorów, dlatego zalecamy, aby przed wizytą w bibliotece sprawdzić w katalogu bibliotecznym dostępność zbiorów, które chce się wypożyczyć, zarezerwować je i odebrać w terminie do 14 dni.

Rezerwacji zbiorów można dokonać w następujący sposób:
Logując się na swoje konto czytelnika w katalogu internetowym

Aby zalogować się do katalogu, należy w menu wybrać “Konto” i wypełnić formularz logowania podając: login (nazwa użytkownika, numer karty lub adres e-mail, a następnie indywidualne hasło czytelnika (hasło generuje bibliotekarz)
telefonicznie:
Wypożyczalnia tel. 32 763 27 40 oraz 32 763 27 51;
Oddział dla dzieci tel. 32 763 27 53;
Multimedia tel. 32 763 27 50
lub mailowo:
wypozyczalnia@mbp.chrzanow.pl;
dzieciecy@mbp.chrzanow.pl;
multimedia@mbp.chrzanow.pl

Czytelnie wraz z dostępem do stanowisk komputerowych jest otwarta z zachowaniem reżimu sanitarnego (maseczka, dystans, dezynfekcja).

W Czytelni mogą przebywać jednorazowo 3 osoby (1 osoba na 15 m2 powierzchni pomieszczenia).

Istnieje możliwość udostępnienia zbiorów Czytelni oraz Działu Regionalnego po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: Czytelnia tel. 32 763 27 49, Dział Regionalny tel. 32 763 27 48.

Polecamy usługi:
• udostępniania zbiorów w formie on-line poprzez dostęp do platformy książek elektronicznych IBUK Libra (libra.ibuk.pl) oraz Legimi (legimi.pl/rajska)
• dostępu online do Systemu Informacji Prawnej Lex Gamma
• dostępu online do czasopism: Wprost, Dziennik Gazeta Prawna i Gazeta Wyborcza
• skanowania fragmentów książek i artykułów z prasy
• wykonania zestawienia bibliograficznego
• udzielenia dostępu do platformy Lerni oraz Kursów123