Relacja z zajęć

Przez 4 kolejne czwartki, począwszy od 11 marca 2021 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie odbywają się warsztaty audiowizualne.

Zajęcia prowadzi Radek Biel, właściciel firmy „Creative Wave”, współzałożyciel Stowarzyszenia “Cześć” oraz Ambasady Kreatywności.

W programie pierwszych warsztatów poświęconych tematyce rejestracja obrazu znalazły się następujące zagadnienia: ustawienia ogólne czyli ekspozycja automatyczna a manualna, czas i przysłona; klasyczne plany filmowe;  klatkaż; perspektywa w filmie; dobór ogniskowej;  kompozycja kadru; zasada 180 stopni; rodzaje stabilizacji; ruch kamery; oświetlenie. Efektem warsztatów będą przygotowane przez uczestników materiały multimedialne, które zostaną wykorzystane jako uzupełnienie materiałów w kiosku multimedialnym Budka Maszynisty.

Podczas zajęć wykorzystywane będą archiwalia z Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej oraz materiały związane z historią Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce, pozyskane od mieszkańców. W planie jest również sfilmowanie i zmontowanie wywiadów z pasjonatami lokalnej historii, kolejnictwa i Fabloku.

Terminy zajęć:
11 marca 2021, godzina 18:00
18 marca 2021, godzina 17:30
25 marca 2021, godzina 17:30
1 kwietnia 2021, godzina 17:30

Scroll to Top