Warsztaty audiowizualne w ramach projektu “DooKOŁA Fabloku” – relacja 18.03.2021

Relacja z zajęć - cz.2

Za nami drugie warsztaty audiowizualne organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie a prowadzone przez Radka Biela, właściciela firmy „Creative Wave”, współzałożyciela Stowarzyszenia “Cześć” oraz Ambasady Kreatywności. W całości poświęciliśmy je zagadnieniom związanym rejestracją dźwięku. Radek szczegółowo omówił i zaprezentował różne rodzaje mikrofonów, rejestratorów dźwięku wraz z ich zastosowaniem i doborem do warunków i specyfiki nagrania. Wyjaśnił zasadę działania kompresorów/limiterów, a praktycznie przećwiczyliśmy różne techniki nagrywania dźwięku. Ważnym poruszanym zagadnieniem były również formaty plików audio, czyli jaka jest różnica między plikami WAV a MP3.
Efektem warsztatów będą przygotowane przez uczestników materiały multimedialne, które zostaną wykorzystane jako uzupełnienie materiałów w kiosku multimedialnym Budka Maszynisty. Podczas zajęć wykorzystywane będą archiwalia z Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej oraz materiały związane z historią Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce, pozyskane od mieszkańców. W planie jest również sfilmowanie i zmontowanie wywiadów z pasjonatami lokalnej historii, kolejnictwa i Fabloku.

Projekt „DooKOŁA Fabloku” dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Scroll to Top