Wielkanocne polowanie na jajka wokół biblioteki!

Dołącz do naszej zabawy!

Na nasze Wielkanocne polowanie na jajka wokół Biblioteki zapraszamy wszystkie dzieciaki!
Szukajcie jajek ukrytych wokół biblioteki (w trawie, może za drzewem albo pod ławką? – taka mała podpowiedź na początek). Wygrywają oczywiście dzieci, które odnajdą najwięcej jajek. Będą nagrody!

Jak to działa? Otóż ukryliśmy dla Was 200 jajek wokół biblioteki, a wy:

1. przyjdźcie pod Bibliotekę

2. od godziny 10:00 zacznijcie szukać czekoladowych jajek (macie czas do 12:00 – więc  bez paniki hihi)

3. zróbcie zdjęcie z “upolowanymi” jajkami i zamieśćcie je pod TYM POSTEM na Facebooku albo prześlijcie je nam mailowo na dzieciecy@mbp.chrzanow.pl – zdjęcie twarzy nie jest konieczne (choć chętnie zobaczymy Wasze wesołe buźki!), musimy przede wszystkim policzyć ze zdjęcia ile jajek znaleźliście).

4. Po godzinie 12:00 ogłosimy 3 szczęśliwców 🙂 Czekoladowe jajka-łakocie są oczywiście dla Was!

Każdego roku dzieciaki w różnych regionach świata szperają po domach i ogrodach w poszukiwaniu wielkanocnych jaj z czekolady i innych skrzętnie poukrywanych słodkości.

Zwyczaj chowania wielkanocnych jaj narodził sięw Niemczech. Uważa się, że pierwsze jaja chowano już w XVI wieku, kiedy to słynny protestancki reformator Marcin Luter zorganizował poszukiwanie jaj dla swych wiernych. Mężczyźni mieli chować jajka, natomiast kobiety i dzieci oddawały się beztroskiej frajdzie ich odnajdywania.

W Wielkiej Brytanii tę tradycję (The Egg Hunt) rozpopularyzowała królowa Wiktoria, która już jako dziecko uganiała się po pałacu Kensington w poszukiwaniu jaj, ukrytych przez jej matkę – księżną Kent niemieckiego pochodzenia.

U nas ta tradycja nie jest tak powszechna, ale ponieważ to przednia zabawa, o której coraz głośniej na całym świecie – my też się włączamy!

Scroll to Top