Uzyskaliśmy dofinasowanie do dwóch projektów! „LEMoniada” i „Za kulisami książki”!  

Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami dobrymi wiadomościami. Złożyliśmy wnioski do dwóch programów: Partnerstwo dla ksiązki oraz Promocja czytelnictwa i… udało się! A warto dodać, że do obu nadesłano w sumie ponad 1300 wniosków! Nasza biblioteka znalazła się w doborowym towarzystwie, bo poza nami dofinansowanie otrzymały takie instytucje jak Fundacja Czas Dzieci, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Biblioteka Raczyńskich czy Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Obydwa nasze programy to nowatorskie działania i ciekawie zapowiadające się spotkania dla młodszych i starszych. Juz dzisiaj Was zapraszamy! Poniżej kilka słów nt. planowanych działań.

1. Za kulisami książki – projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach programu Partnerstwo dla książki 2021, rodzaj zadania: prowadzenie działań animujących czytelnictwo w bibliotekach publicznych. Kwota dofinansowania: 25.600 zł.

Projekt skierowany do dzieci w wieku do 12 lat oraz ich rodziców i dziadków.
Działania skupione w trzech blokach tematycznych:

  • Gramy w zielone? – literatura i działania związane szeroko rozumianą ekologią
  • Do dzieła! Książka i sztuka – wydarzenia związane z artystyczną, graficzną stroną książki
  • Podróże po literaturze – szeroko ujęty temat podróży

Cykl zajęć realizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie – Oddział dla Dzieci oraz w filiach bibliotecznych. W ramach projektu zaplanowaliśmy m.in.: spotkania autorskie, literacko-muzyczne, warsztaty tematyczne, wystawy, konkurs plastyczny, interaktywny przewodnik dla dzieci. Spotkania, w zależności od sytuacji pandemicznej, w formie tradycyjnej lub online.

2. LEMoniada-FANtastyczne wydarzenia inspirowane literaturą Stanisława Lema – projekt dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach programu Promocja Czytelnictwa 2021, rodzaj zadania: wydarzenia literackie i promocja nowości wydawniczych. Kwota dofinansowania: 14.700 zł.

Projekt skierowany do osób w każdym wieku.
Działania skupione wokół postaci Stanisława Lema oraz literatury fantastycznej:

  • spotkania autorskie z pisarzami polskiej literatury z gatunku fantastyki 
  • warsztaty – min z podstaw tworzenia komiksu i podstaw programowania, doświadczenia i pokazy naukowe
  • przygotowanie międzypokoleniowej etiudy teatralnej „Przekładaniec”, której scenariusz oparty będzie na twórczości Stanisława Lema

Wszystkie działania realizowane będą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie oraz na filiach bibliotecznych. Dodatkowo, w ramach projektu zaplanowaliśmy również konkurs plastyczny oraz „FANtastyczne występy artystyczne”. Spotkania, w zależności od sytuacji pandemicznej, odbywać się będą w formie tradycyjnej lub online.

Przewiń do góry