Senior w podróży “Festiwal róż w Bułgarii” – zobacz!

Festiwal róż...

“Czytając książki i obchodząc Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w 2021 roku, możemy otworzyć się na innych pomimo dystansu i podróżować dzięki wyobraźni. Moc książek powinna być wykorzystywana do walki z izolacją, wzmacniania więzi między ludźmi, poszerzania horyzontów, stymulowania naszych umysłów i kreatywności. Czytelnicy na całym świecie mogą się łączyć i wzajemnie sobie pomagać w ograniczaniu samotności związanej z kwarantanną” /Unesco/.

Czy wiedzieliście o tym, że Bułgaria jest głównym producentem olejku różanego na świecie? Produkt ten wykorzystuje się w produkcji m.in. bardzo drogich, luksusowych perfum. Olejek jest drogi ze względu na to, że do wyprodukowania niewielkiej ilości potrzebna jest spora ilość płatków róż. 
 
Dolina Róż znajduje się w środkowej Bułgarii, w pobliżu miasta Kazanłyk. Gatunek róży, którą się tam uprawia to róża damasceńska, która posiada nie tylko niezwykłe walory ozdobne, ale również mnóstwo innych, cennych właściwości. O tym i wielu innych atrakcjach, które są związane z Festiwalem Róż w Bułgarii dowiecie się z prezentacji, przygotowanej w całości na podstawie bloga podróżniczego prowadzonego przez Izabelę (Ibazelę) – dziewczynę z Bieszczad, która pewnego dnia zamieniła marzenia o podróżach na konkretne plany, a teraz po prostu je realizuje. Przy okazji jest muzykiem, etnografem-pasjonatem i Japonofilem.
Scroll to Top