Warsztaty audiowizualne w ramach projektu “DooKOŁA Fabloku” – relacja 1.04.2021

Relacja z zajęć - cz.4

Zakończyliśmy warsztaty audiowizualne. Spotkania organizowane były przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie a prowadzone przez Radka Biela, właściciela firmy „Creative Wave”, współzałożyciela Stowarzyszenia “Cześć” oraz Ambasady Kreatywności. Ostatnie zajęcia poświęciliśmy w całości edycji i montażowi:  wprowadzenie do programu DaVinci Resolve, metody montażu, importowanie plików do programu, praca na timeline, przejścia i efekty, obróbka dźwięku, obróbka kolorystyczna oraz przygotowanie filmu do emisji.

“DaVinci Resolve to darmowy program do nieliniowej edycji wideo z bardzo zaawansowanymi narzędziami do kontroli i korekty kolorów, używanymi w hollywoodzkich hitach. Możliwości sterowania barwami w tym programie obrosły już legendą, podobnie jak wysoka jakość tworzonego w nim obrazu. DaVinci Resolve pozwala na tradycyjny, nieliniowy montaż wideo z wieloma ścieżkami obrazu i dźwięku, dostarczając do tego wygodne narzędzia i intuicyjny interfejs, mimo że jest to program dla profesjonalistów. Kolejną jego zaletą jest elastyczność interfejsu, co pozwala korzystać z niego w studiu i w drodze, z tradycyjną klawiaturą i myszą lub z profesjonalnym panelem do edycji. DaVinci Resolve sprawdzi się także przy produkcjach telewizyjnych i na planie filmowym, gdzie zachodzi konieczność synchronizacji ujęć z wielu kamer i sterowanie kolorem na żywo.” (tekst pochodzi ze strony dobreprogramy.pl).

Efektem warsztatów będą przygotowane przez uczestników materiały multimedialne, które zostaną wykorzystane jako uzupełnienie materiałów w kiosku multimedialnym Budka Maszynisty. Zmontowany zostanie materiał nagrany podczas wywiadów z pasjonatami lokalnej historii, kolejnictwa i Fabloku min. ze Stwarzyszenia “Stacja Chrzanów”.

Projekt „DooKOŁA Fabloku” dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Scroll to Top