Warsztaty projektowania gier miejskich w ramach projektu “DooKOŁA Fabloku” – relacja 26.04.2021

Relacja z zajęć - cz.3 - ostatnia

Ostatnie spotkanie z projektowania gier miejskich miało charakter typowego warsztatu, na którym metodą “burzy mózgów” próbowaliśmy wymyślić  zadania, które można by wykorzystać podczas rowerowej gry miejskiej. Wszystkie nasze pomysły na bieżąco były konsultowane z prowadzącym zajęcia, Michałem Kucharskim, który jako specjalista i praktyk był w stanie ocenić, czy zadanie jest możliwe do wykonania i sprawiedliwej oceny. Michał szczegółowo omówił również różne kategorie zadań od sprawnościowych po wiedzowe, specyfikę oceniania i punktacji oraz wszystkie zagrożenia, które ewentualnie mogłyby wydarzyć się podczas zabawy. Odpowiedział na wszystkie nasze pytanie, które pojawiły się podczas warsztatu.

Metoda “burza mózgów ” polega na zbieraniu pomysłów od wszystkich uczestników przez zapisywanie ich np. na kartce, tablicy czy chacie spotkania. Pomysły są generowane spontanicznie i nie podlegają ocenie na etapie zbierania. Zwykle w pierwszej fazie prezentuje się pomysły najbardziej oczywiste czy szablonowe. Po ich wyczerpaniu pojawiają się innowacyjne, niestandardowe pomysły i projekty. Przy stosowaniu tej metody warto pamiętać, żeby nie zatrzymać się na etapie sporządzenia listy pomysłów, ale po jej zamknięciu należy je przeanalizować i wybrać najciekawsze do realizacji. “Burza mózgów” jest metodą bardzo skuteczną przy zbieraniu pomysłów, pozwala wykorzystać potencjał wszystkich uczestników i ich kreatywność. [źródło: https://samorzad.nid.pl]

W spotkaniu wzięło udział 8 osób. Przypominamy, że organizację rowerowej gry miejskiej planujemy na 26 czerwca 2021. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby aktywnie włączyć się w organizację tego przedsięwzięcia to zapraszamy do kontaktu: czytelnia@mbp.chrzanow.pl, tel. 32 763 27 49.

Projekt „DooKOŁA Fabloku” dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Scroll to Top