Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem – relacja

Spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem - relacja

14 maja (piątek) odbyło się spotkanie autorskie z Mariuszem Szczygłem – cenionym dziennikarzem, reportażystą, pisarzem i wykładowcą akademickim w ramach DKK – Dyskusyjnego Klubu Książki oraz Tygodnia Bibliotek 2021 i Jubileuszu 75. lecia Biblioteki.
W bibliotece spotkaliśmy się z klubowiczami DKK w reżimie sanitarnym, a dla pozostałych czytelników transmitowaliśmy na żywo na naszym facebook’owym profilu (streaming live). Z panem Mariuszem rozmawialiśmy o ludziach, książkach i życiu. Zapytaliśmy m.in. o miłość do Czech, warsztat pisarski, bohaterów reportaży, dzieciństwo i dorastanie. Cieszyliśmy się aktywnością słuchaczy zarówno na spotkaniu stacjonarnym jak i online. Po zakończeniu rozmowy uczestnicy spotkania mieli okazję na krótką rozmowę z panem Mariuszem oraz autograf. Nie zabrakło również wspólnego zdjęcia na koniec.
Spotkanie poprowadziły moderatorki DKK: Olga Nowicka i Ewelina Deluga.

Poniżej pełna relacja ze spotkania – zachęcamy do obejrzenia!