Warsztaty promocji w social mediach cz.2 w ramach projektu “DooKOŁA Fabloku” – relacja 17.05.2021

Relacja z zajęć - cz.2

W poniedziałek 17 maja 2021 odbyły się drugie i ostatnie zajęcia z promocji w social mediach. 

W warsztatach wzięło udział 13 osób. Odbyły się z wykorzystaniem platformy Zoom. 

Dzięki wspaniałej prowadzącej, Majce Lipiak, zdobyliśmy kolejną dawkę wiedzy związanej z narzędziami stosowanymi w promocji na Facebooku. Poznaliśmy algorytm Facebooka i dowiedzieliśmy się jak sobie z nim radzić (a raczej jak spróbować go “przeprogramować”). Majka pokazała nam treści angażujące odbiorców i sprawiające, że chętniej wchodzą w interakcje, czyli komentują, lajkują czy udostępniają. Przeanalizowaliśmy strony internetowe oraz fanpage naszych instytucji i organizacji. Szukaliśmy inspiracji i narzędzi, które mogłyby wzbogacić i ulepszyć materiały zamieszczane w mediach społecznościowych. 

Bardzo dziękujemy prowadzącej oraz wszystkim uczestnikom warsztatów za zaangażowanie i twórcze podejście do tematu. Mam nadzieję, że warsztaty będą bodźcem do zmiany na lepsze w social mediach, do kreatywnego poszukiwania własnej koncepcji promocji czy też eksperymentowania z nowymi narzędziami.

Projekt „DooKOŁA Fabloku” dofinansowano ze środków Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Scroll to Top