Spotkanie z Tomaszem Samojlikiem i wystawa ilustracji

Oddział dla Dzieci rozpoczyna realizację wydarzeń w ramach projektu Za kulisami książki dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Już od 14 czerwca zapraszamy Was na wystawę ilustracji Tomasza Samojlika – naukowca, pisarza, rysownika. Tego samego dnia odbędzie się spotkanie online z Autorem. Tomasz Samojlik za swoją działalność związaną z popularyzacją nauki oraz za książki i komiksy otrzymał wiele nagród.

Najlepiej będzie, jeśli  Autor sam Wam opowie, czym się zajmuje:

Halo! Tu Tomasz Samojlik!
Za dnia jestem naukowcem, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży, zajmującym się zawodowo badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Chodząc po Puszczy jestem zajęty rozmyślaniem, jakie ślady dawnej obecności i działalności człowieka kryje w sobie dany zakątek lasu, gdzie polowali polscy królowie, którędy wiodły ścieżki wykorzystywane przed wiekami przez bartników… co sprawia, że zwykle potykam się o wystające korzenie lub stukam głową w nisko rosnące konary.

Nocami, zamiast spać, przekładam wiedzę przyrodniczą (i nie tylko) na język książek dla najmłodszych, książek obrazkowych i komiksów. Bywam w związku z tym niewyspany, ale warto, bo dzięki temu poznałem żubra Pompika, wilka Ambarasa, ryjówkę malutką Dobrzyka, wydrę Salwinkę, żubra Jednoroga, dzięcioła trójpalczastego Triko… i mnóstwo innych niezwykłych postaci, które już czekają, by pojawić się na kartach moich kolejnych książek i komiksów. Czasami, jeśli akurat nie rozgryzam kolejnych zagadek z przeszłości Puszczy, ani nie pracuję nad swoimi komiksami, ilustruję książki innych autorów. Ale tylko takie, które mi się podobają!

Źródło: http://tomaszsamojlik.pl/o-mnie/

W spotkaniu autorskim weźmie udział grupa zorganizowana, a wszyscy chętni będą mogli zobaczyć nagranie na stronie internetowej biblioteki www.mbp.chrzanow.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych”