Zapraszamy do obejrzenia wystawy

Dzisiaj rozpoczynamy przygodę z twórczością Tomasza Samojlika – autora i ilustratora wielu niezwykłych opowieści dla dzieci o tematyce przyrodniczej. Pan Tomasz jest na co dzień naukowcem – pracuje w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży i swoją bogatą wiedzą na temat Puszczy Białowieskiej i jej biegających, pełzających i latających mieszkańców dzieli się na kartach swoich książek.

14 czerwca mieliśmy zaszczyt gościć Autora na spotkaniu online z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego nr 7 w Chrzanowie. Spotkaniu towarzyszyła wystawa czterdziestu ilustracji Tomasza Samojlika. Prace będą prezentowane w całej bibliotece – nie tylko w siedzibie głównej, ale także w filiach. Nasza wędrująca wystawa pierwszy przystanek będzie miała w Balinie – będzie można ją tam zobaczyć do końca czerwca. W lipcu planujemy pokazać wystawę czytelnikom Oddziału dla Dzieci i wszystkim odwiedzającym Bibliotekę Główną na ulicy Broniewskiego 10c. Na bieżąco będziemy  informować, gdzie jeszcze zawędruje wystawa. Przyjdźcie koniecznie – to trzeba zobaczyć. Zapraszamy!

Wystawa jest realizowana w bloku wydarzeń o tematyce przyrodniczo- ekologicznej pod tytułem „Gramy w zielone?” w ramach projektu „Za kulisami książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych”

Przewiń do góry