Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursie

Po raz kolejny uczniowie małopolskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli sprawdzić swoje zdolności w konkursie plastycznym organizowanym przez Województwo Małopolskie w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2021. Konkurs plastyczny to nieodłączny element towarzyszący Małopolskiej Nocy Naukowców od jej powstania czyli od 2007 roku. Z każdą kolejną edycją, wzrasta ilość uczestników konkursu i osób zainteresowanych samym naukowym wydarzeniem. Już 15 raz uczestnicy konkursu plastycznego będą rywalizowali o zwycięstwo w ramach IV kategorii wiekowych:
I kategoria: 5-7 lat;
II kategoria: 8-10 lat;
III kategoria: 11-15 lat;
IV kategoria: 16-19 lat.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zaakceptować jego regulamin oraz wykonać pracę plastyczną, której motywem przewodnim będzie tegoroczne hasło Małopolskiej Nocy Naukowców: „EKO-MOC NAUKOWCA”. Dzieło może zostać wykonane dowolną techniką z zastrzeżeniem, że muszą być w nim wykorzystane materiały pochodzące z recyclingu. Należy je przygotować na płaskim, trwałym podłożu o formacie min. A3 (297×420 mm), nie większym niż A1 (594x 841), w tym również prace przestrzenne. Pomysłowość, kreatywność, estetyka, zaangażowanie uczestnika w jej przygotowanie oraz wykorzystanie surowców wtórnych będą szczególnie punktowane. Do pracy winien być załączony krótki opis pracy informujący w szczególności o wykorzystanych recyklingowych materiałach. Dodatkowo, powinna być opatrzona na odwrocie imieniem, nazwiskiem, kategorią wiekową autora oraz napisem: „Konkurs „EKO-MOC NAUKOWCA” organizowany w ramach Małopolskiej Nocy Naukowców 2021”. Celem zabawy jest promocja zawodu naukowca oraz popularyzacja wiedzy na temat ochrony środowiska i działań podejmowanych przez naukowców w celu ochrony naszego świata przed różnymi zagrożeniami ekologicznymi, a także na rzecz ograniczenia zużycia surowców naturalnych i zmniejszenia ilości odpadów.

Dzieła konkursowe wraz z kartą zgłoszeniową i dwoma oświadczeniami (dokumenty dostępne na dole strony), należy dostarczyć na Dziennik Podawczy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie przy ul. Racławickiej 56, Budynek B, lub przesłać na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Departament Nadzoru Właścicielskiego i Gospodarki, ul. Racławicka 56, 30 – 017 Kraków z dopiskiem: MAŁOPOLSKA NOC NAUKOWCÓW 2021 – Konkurs plastyczny

Regulamin wraz z kartą zgłoszeniową i oświadczeniami dostępne są na stronie: www.nocnaukowcow.malopolska.pl
Termin nadsyłania prac – 9 września 2021.

Scroll to Top