Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem – relacja

Spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem za nami!

Oto krótka fotorelacja ze spotkania z pisarzem Jakubem Ćwiekiem (9.07.2021), który w ramach projektu LEMoniada opowiadał o swojej przygodzie z literaturą, swoich książkach, warsztacie pisarskim oraz o szeroko rozumianej popkulturze

Jakub Ćwiek – człowiek o wielu twarzach: pisarz, publicysta, komik stand-upowy, konferansjer, scenarzysta, muzyk, aktor i reżyser (Opowiadanie Samobójca zostało wystawione przez grupę teatralną Słudzy Metatrona – opiekun sekcji, Jakub Ćwiek w roli Lokiego), wydawca (miesięcznik Bangarang Magazine), animator kultury, gawędziarz, i ….rockendrollowiec.

 … z wykształcenia kulturoznawca, który swoje pisarstwo rozpoczął od debiutu w 2005r zbiorem opowiadań Kłamca, z którego  opowiadanie Cicha noc od razu zostało nominowane do Nagrody im. Janusza Zajdla. To było ten oficjalny debiut, bo swoje pierwsze opowiadanie o superbohaterze napisał podobno w wieku 7 lat.
 I chociaż swoje kroki skierował najpierw w kierunku literatury fantastycznej,  nie stroni obecnie od innych gatunków, publikując również książki podróżnicze, obyczajowe, kryminalne i reportażowe. Charakterystyczna cecha twórczości Jakuba Ćwieka to liczne nawiązania do popkultury: książek, filmów, seriali, utworów muzycznych czy rozmaitych mitologii.

Od lat jest silnie związany ze społecznością fanów fantastyki – Fandomem. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, otrzymał ją w 2012 r. za opowiadanie Bajka o trybach i potworach.

Spotkanie prowadziła: Olga Nowicka (Dział Promocji)

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych”

Scroll to Top