Biblioteczne inspiracje na wakacje w Oddziale dla Dzieci: relacja 2-8 sierpnia 2021

Biblioteczne inspiracje na wakacje: relacja 2 - 7 sierpnia

Sierpień przywitał nas kapryśną pogoda, jednak to nie poburzyło planów i dzieciaki licznie przybyły na zajęcia w ramach Kulturalnych wakacji w mieście, pod hasłem Biblioteczne Inspiracje na wakacje.

2.08.2021  – Ozobot i przygoda w dżungli. W cyklu Gang Robotów

Pierwszego dnia zajęć dzieciaki miały okazję wybrać się z robocikiem Ozobotem na wycieczkę do dżungli. Było programowanie, kodowanie, malowanie, a przede wszystkim  świetna zabawa.

3.08.2021  – Przygody w zaginionym świecie: spotkanie interaktywne

Na wtorkowych zajęciach mieliśmy pracy co niemiara… Ale takiej pozytywnej, dzieciaki lepiły z glinki małe naczynka, na których odbijały różne roślinki, każdy dzielnie swoimi raczkami pracował z gliną. Na koniec, kiedy glina już podeschła pomalowaliśmy nasze dzieła kolorową farbą. Każdy po zajęciach wyszedł ze swoim pięknym dziełem i z uśmiechem na twarzy.

4.08.2021 – EkoBooksik: wieloformatowa gra planszowa z wykorzystaniem robotów edukacyjnych

Trzeciego dnia zajęć sierpniowych dzieciaki udowodniły, że ich wiedza o byciu eko jest przeeee….ogromna. Wspólnie z Booksikiem i z pomocą robotów Photonów wyruszyliśmy na wycieczkę po Chrzanowie, gdzie podejmowaliśmy zadania dotyczące segregacji śmieci, oszczędzania energii i wody. Jesteśmy bardzo dumni z naszych małych eko milusińskich.

5.08.2021 – Skarby z łąki: warsztaty plastyczno-przyrodnicze

W czwartkowe bardzo deszczowe przedpołudnie spotkaliśmy się na zajęciach poświęconych leczniczym właściwościom ziół. Dzieciaki rozwiązywały rebus, kolorowały specjalne ziołowe kolorowanki, a na poprawę tego pochmurnego dnia miały okazję łowić (drewniane) rybki i pobudować z klocków konstrukcyjnych.

6.08.2021 – Szklany ogródek: warsztaty florystyczne

Ależ to były zajęcia, frekwencja najwyższa w tym wakacyjnym tygodniu, dzieciaki z ogromna radością przybyły na warsztaty florystyczne. Pani Paulinka Bobryk, która prowadziła dla nas warsztaty, zaraziła uczestników pasją do roślinek i kwiatów. Efekt zajęć? Piękne słoiki, wypełnione zielonymi roślinkami, a najważniejsza radość najmłodszych z ich samodzielnie skomponowanych szklanych ogródków. Czy może być coś lepszego?

7.08.2021 – Patrzę, czuję i maluję: warsztaty artystyczne, prowadzenie Izabela Lechowicz – Muzeum Narodowe w Krakowie

W sobotę pogoda dopisała i mogliśmy spotkać się tym razem w plenerze na tyłach biblioteki w otoczeniu zieleni. Naszym gościem była pani Izabela Lechowicz, artystka malarka, edukatorka sztuki, założycielka Pracowni Światłoczułej w Chrzanowie, na co dzień związana z działem edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie, która specjalnie dla czytelników Oddziału dla Dzieci poprowadziła warsztaty artystyczne w ramach projektu „Za kulisami książki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury. Oj, działo się! Zobaczcie sami:

Na koniec tego tygodnia bardzo dziękujemy wszystkim dzieciakom za liczny i aktywny udział w zajęciach, a także rodzicom, za nieocenioną pomoc.  Mamy ogromną nadzieję, że spotkamy się w bibliotece już od 16 sierpnia.
Do zobaczenia!

Scroll to Top