Zapowiedź video - Narodowe Czytanie 2021

Już w najbliższą sobotę na chrzanowskim rynku zobaczą Państwo widowisko literackie – Narodowe Czytanie 2021 Moralności Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej, które przyjmie formę literackiego happeningu pod nazwą HERBATKA U DULSKICH

Dlatego, dzięki uprzejmości  Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich oraz Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej przygotowaliśmy dla Państwa zapowiedź w formie wideo, w którym Państwo Dulscy zapraszają do udziału w wydarzeniu (zobaczcie video oraz galerię zdjęć z przygotowań).

Początek o godzinie 10.30 w siedzibie biblioteki przy ul. Broniewskiego 10C, po czym nastąpi przejście korowodem na Chrzanowski Rynek, gdzie o  godz. 11.00 zaproszeni goście,  czytelnicy i mieszkańcy miasta wezmą udział w widowisku literackim. Gospodarzami będą Państwo Dulscy wraz z rodziną, którzy przyjmować będą u siebie gości na „kołtuńskiej” herbatce.

W specjalnie przygotowanej scenografii mieszczańskiego domu poszczególni goście czytać będą fragmenty dramatu opatrzone współczesnymi komentarzami. Aktorzy w epokowych strojach tworzyć będą tło domu i  przeplatać się będą z czytającymi.

Całość widowiska wzbogaci muzyka w klimacie dramatu.

Przedsięwzięcie zostanie przeprowadzone z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa.

Patronat honorowy Burmistrza Miasta Chrzanowa Roberta Maciaszka

Patronat medialny: Chrzanowska Telewizja Lokalna, Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej „Przełom”.

Współpraca: MOKSiR w Chrzanowie, I LO w Chrzanowie, Stowarzyszenie UTW w Chrzanowie, Wodociągi Chrzanowskie.

Scroll to Top