Piknik Rodzinny POD LIPĄ oraz otwarcie Filii Bibliotecznej w Pogorzycach już za nami !!!

23 lipca 2021r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie – Filia w Pogorzycach zaprosiła na Piknik Rodzinny POD LIPĄ połączony
z otwarciem Filii Bibliotecznej w nowym budynku. Mieszkańcy licznie odpowiedzieli na zaproszenie i całymi rodzinami wzięli udział w zabawie.

Szczególnie cieszyła obecność najmłodszych czytelników, którzy zaledwie dwa tygodnie wcześniej uczestniczyli w zajęciach wakacyjnych i w pogorzyckiej bibliotece czują się już jak w domu.

A atrakcji nie brakowało !

Wielkoformatowa gra ekologiczna, interaktywna zabawa łowisko – przebój bibliotecznych pikników, magiczne kolorowanki 3D – to tylko niewielka część propozycji przygotowanych przez zespół animatorów z Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Jak zawsze cieszyły się one dużym zainteresowaniem.

Było też stoisko Bookcrossingu – książka w podróży oraz możliwość sprawdzenia się
w alkogoglach i narkogoglach.

Jedną z atrakcji był pokaz wozu strażackiego. W trakcie zajęć uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem, sprzętem strażackim czy elementami ubrania.

Goście chętnie oglądali nową siedzibę biblioteki z wyjątkowo przytulnym kącikiem dziecięcym oraz Punktem Informacji Turystycznej. Na odwiedzających czekał słodki poczęstunek a także projekcja filmu Pogorzyce na starej fotografii.

Występ Koła Gospodyń Wiejskich z Pogorzyc urzekał nie tylko sentymentalną ludową melodią, ale przede wszystkim barwnym regionalnym ubiorem, od którego nie można było oderwać wzroku.

Trudno się zatem dziwić, że właśnie strój ludowy był głównym bohaterem quizu etnograficznego, w którym nagrody ufundował Urząd Miejski w Chrzanowie.

Mieszkańcy mogli zwiedzić swoją rodzinną wieś oglądając krajobrazy z okien kolejki turystycznej, która dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania „Partnerstwo na Jurze w Chrzanowie” odwiedziła Pogorzyce. Chętnych nie brakowało, a jak wiemy ze sprawdzonego źródła niektórzy jechali aż osiem razy !!!

Pierwszy Rodzinny Piknik POD LIPĄ w Pogorzycach należał do wyjątkowo udanych. Parafrazując mistrza Jana z Czarnolasu, zapraszamy do pogorzyckiej biblioteki słowami:

Gościu siądź pod mym liściem a poczytaj sobie,
Znajdziesz tu mądre księgi, przyrzekam ja tobie.

Współorganizatorami Pikniku byli:

  • Sołtys i Rada Sołecka Pogorzyc,
  • Koło Gospodyń Wiejskich „Pogorzycanki”,
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Pogorzycach,
  • Towarzystwo Wędkarskie „Pogorzyce”,
  • Uczniowski Klub Sportowy „Pogorzanka”,
  • Stowarzyszenie Nasze Dzieci w Pogorzycach,
  • Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze” w Chrzanowie

 

Scroll to Top