Satelity Art-Tutoring – zmiana terminu zajęć

Przedłużamy nabór! Nie zwlekaj! Zgłoś się!

Nowy termin warsztatów 11-12 września 2021! Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie rozpoczyna cykl wakacyjnych spotkań Art-Tutoringowych SATELITY. Masz 15-19 lat? Malujesz, fotografujesz, filmujesz, projektujesz, piszesz, tańczysz, tworzysz? Interesujesz się sztuką, działaniami artystycznymi? Chcesz poznać osoby, które, podobnie jak Ty, chcą rozwijać swoją twórczość? Myślisz o swojej przyszłości i zastanawiasz się, czy zawód artystki/artysty jest dla Ciebie? Jeśli: tak – to znaczy, że szukamy właśnie Ciebie.
CO OFERUJEMY:
– weekend pracy twórczej prowadzony przez art–tutorkę*, artystki/artystów i pedagożki/pedagogów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie;
– opracowanie indywidualnego planu rozwoju artystycznego;
– możliwość nawiązania nowych kontaktów i uczestniczenia w działaniach grupy młodych twórczyń/twórców z Małopolski;
– możliwość współtworzenia lokalnego wydarzenia artystycznego oraz uczestnictwo w finałowym spotkaniu pięćdziesięciorga młodych twórczyń i twórców z Małopolski, połączonym z wystawą artystek/artystów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
*Art-tutoring – to proces wspierania w rozwoju artystycznym: odkrywania talentów oraz wzmacniania umiejętności samodzielnego myślenia, tworzenia i planowania własnego rozwoju.
PROGRAM:
Sobota 11.09.2021
10.00 – 14.00 – integracja grupy i art-tutoring
14.00 – 15.00 – przerwa obiadowa
15.00 – 17.00 – spotkanie z artyst(k)ą i wprowadzenie do działań artystycznych
17.00 – 18.00 – praca z art-tutorką
18.00 – 19.00 – kolacja
19.00 – … – kreatywne podsumowanie, wspólny nocleg
Niedziela 12.09.2021
8.00 – 9.00 – wspólne śniadanie
9.00 – 10.00 – rozgrzewka twórcza
10.00 – 14.00 – praca z artyst(k)ą
14.00 – 15.00 – przerwa obiadowa
15.00 – 17.00 – praca z art-tutorką
17.00 – 18.00 – finał: pokaz pracy warsztatowej
18.00 – 19.00 – kolacja i podsumowanie procesu
Zajęcia mają formułę pracy w grupie. Zawierają elementy przekazywania wiedzy, wymiany doświadczeń i dyskusji, treningu twórczości w grupie oraz pracy indywidualnej w trakcie zajęć.
Każda/y z uczestniczek/uczestników otrzyma matrycę do zaprojektowania Indywidualnego Planu Rozwoju.
INFORMACJE ORGANIZACYJNIE:
Udział w projekcie jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają ciepły posiłek w ciągu dnia (obiad) oraz niezbędne do pracy materiały. Proponujemy także wspólny nocleg w instytucjach kultury zaangażowanych w projekt. Aby wziąć udział w rekrutacji (wyłonionych zostanie 10 uczestniczek/uczestników), wypełnij formularz zgłoszeniowy:
Na zgłoszenia czekamy do 10 września 2021.
Osoby, które zostaną zakwalifikowane do udziału w projekcie, powiadomimy drogą mailową.