24 września biblioteka czynna do 15:30, a później zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców 2021

Uwaga - zmiana godzin otwarcia biblioteki 24 września!

Zapraszamy wszystkich pasjonatów nauki do udziału w Małopolskiej Nocy Naukowców! Zapisy trwają od 17 września 2021.

Para-buch, probówki w ruch! Niespełna tydzień dzieli nas od największego naukowego święta w Europie! Już 24 września 2021 Noc Naukowców rozbrzmi w 433 miastach Europy, w tym w 7 miastach w Małopolsce.  Wielkie naukowe eksperymenty, zapierające dech w piersiach pokazy i demonstracje oraz najciekawsze naukowe odkrycia będą prezentowane nie tylko na arenie międzynarodowej, ale przez naukowców i pasjonatów nauki z małopolskich uczelni, instytutów naukowych, firm czy instytucji popularyzujących naukę z Krakowa, Tarnowa, Nowego Sącza,  Oświęcimia, Chrzanowa, Skawiny i Niepołomic. Małopolska Noc Naukowców w tym roku odbędzie się już 15 raz!  Jubileuszowa edycja to dobry moment do podsumowań i podkreślenia najważniejszych osiągnięć, Naukowcy z małopolskich uczelni i jednostek edukacyjnych staną oko w oko z młodzieżą zainteresowaną naukowymi ciekawostkami. Co w tym roku? Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Program tegorocznej edycji został opracowany przez ponad 37 jednostek edukacyjnych. Poprzez obserwację gwiazd, wspomnienia historycznych wydarzeń, ciekawostki ze zdrowia i urody, po fizyko-chemiczne eksperymenty , zgłębienie świata techniki, mechaniki, matematyki, dotknięcie nowoczesnych robotów, pojazdów i wynalazków, aż po podróż do wnętrza ziemi i geologiczną przygodę.  

Dla najmłodszych uczestników wydarzenia przygotowano jak co roku: gry, zabawy, łamigłówki, gry miejskie i edukacyjne aplikacje multimedialne.  Lecz jak w każdej wyjątkowej edycji nie może zabraknąć nowości. Po pierwsze: formuła! Wydarzenie w tym roku przyjęło formułę hybrydową, by jeszcze więcej osób zainteresowanych nauką mogło w nim uczestniczyć i by wydarzenia mogły się odbyć w bezpiecznych warunkach! Tegoroczne spotkanie z nauką będzie można zobaczyć zarówno zdalnie jak i stacjonarnie. Po drugie: dołączyli do nas nowi partnerzy! Widowisko wzbogacą pokazy eksperymentów przygotowane przez Instytut Farmakologii PAN oraz Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI.  Po trzecie – z okazji rocznicy setnych urodzin Stanisława Lema, które przypadają we wrześniu przygotowaliśmy dla widzów specjalne pokazy naukowe nawiązujące do jego twórczości!

Jedno jest pewne, ta noc w Małopolsce znów będzie wyjątkowa. O ukrytych zastosowaniach fizyki, chemii czy matematyki przekonamy się już w 24 września na Małopolskiej Nocy Naukowców. Więcej informacji o wydarzeniu na: nocnaukowcow.malopolska.pl
Do zobaczenia 24 września. Bądźcie z nami!

Scroll to Top