„Śpiewająca biblioteka” – Filia w Luszowicach – relacja

Rozśpiewana biblioteka!

Czy w bibliotece można śpiewać? A czy można poznać prawdziwą „pisaczkę”? Oczywiście, że tak. Przekonały się o tym przedszkolaczki z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Luszowicach. 

Spotkanie pt. „Śpiewająca Biblioteka” przeprowadzili Edyta Zarębska, autorka, ilustratorka książek oraz muzyk, animator – Robert Zarębski. Atrakcji nie brakowało.
Pani Edyta opowiedziała dzieciakom historię pewnej dziewczynki, która bardzo chciała poznać alfabet, by zostać pisaczką-pisarką.
Z kolei pan Robert – oddychającym instrumentem- akordeonem – porwał maluchy do spontanicznej zabawy. Dzieciaki śpiewały i klaskały w rytm autorskiej piosenki „Mądra rzeka”. Wpadający w ucho utwór opowiadał o dziecięcych marzeniach, pewnej bardzo mądrej rzece, bibliotece, książkach i zawartej w nich wiedzy. Prowadzący rozmawiali z przedszkolakami.
Dodatkowych atrakcji nie zabrakło. Zarębscy zaproponowali przedszkolakom kapitalną zabawę. Pani Edyta rysowała kreska po kresce, a maluchy zgadywały, co powstaje na białej kartce papieru. Na koniec zajęć powstała kolorowa  ośmiorniczka.

Trzeba dodać, że Wasza biblioteka w Luszowicach dysponuje książeczkami dla dzieci, autorstwa Edyty Zarębskiej. Są to mądre opowiastki o wielkich problemach małych ludzi. Każda pozwala dziecku rozwiązać jakiś problem. Historie uczą empatii, radzenia sobie z trudnymi emocjami. Pozwalają lepiej oswoić świat dziecięcych uczuć. To bardzo wartościowa lektura zarówno dla Dzieci, jak i dla Rodziców. Tak więc przybywajcie, wypożyczajcie dla siebie i własnych Pociech.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu „Za kulisami książki” współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Przygotowano je przy współpracy ze Szkołą Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Luszowicach.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych”

Scroll to Top