Książkowe recenzje dla młodzieży

Rachael Lippincott, Mikki Daughtry, Tobias Iaconis Trzy kroki od siebie

Wydawnictwo Media Rodzina, Poznań 2019

Jeszcze nie tak dawno pisałam dla Was wakacyjne propozycje czytelnicze, a to już połowa września, rok szkolny rozkręca się na dobre. Z tej okazji mam dla Was książkę wyjątkową. Pozwoli Wam ona oderwać się na chwilę od nauki i lektur. A mianowicie…

„Trzy kroki od siebie” autorstwa Rachael Lippincott, Mikki Daughtry i Tobias Iaconis. Dlaczego jest taka wyjątkowa? Otóż jest kilka powód. Po pierwsze pozycja ta zdobyła nagrodę w roku 2019 jako Książka Roku w kategorii literatura młodzieżowa na portalu LubimyCzytać. Drugim powodem jest fakt, iż również na tej stronie na 10 punktów, czytelnicy ocenili tą pozycję na 8 punktów, a to naprawdę dużo. To pokazuje nam jakie książka zbiera rewelacyjne recenzje. Trzecim powodem dla którego chcę podzielić się z Wami tą historią jest film, który powstał na jej podstawie i wzruszył odbiorców równie mocno jak sama książka. Cóż nie pozostaje mi nic innego jak teraz w skrócie przybliżyć Wam o czym ta wyjątkowa historia jest.

Jedną z głównym bohaterek jest Stella, nastolatka, której każdy dzień jest wypełniony zadaniami. Prowadzi swój kanał na YouTube, w którym opowiada i pokazuje szpitalne życie jako jego pacjentka. Dowiadujemy się, że Stella choruje na nieuleczalną chorobę jaką jest mukowiscydoza. Wiąże się z to z wieloma ograniczeniami, regularnym zażywaniem leków, ciągłym dostępem do tlenu w postaci butli, która pomaga jej oddychać, a także ograniczeniem w kontaktach z rówieśnikami i przyjaciółmi. Mimo choroby Stella stara się zapełniać każdy swój dzień wieloma zadaniami i obowiązkami. Pewnego dnia na oddziale pojawia się Will, chłopak, który swoim buntowniczym charakterem przykuwa uwagę wszystkich w szpitalu. Na początku relacja Stelli i Willa jest trudna. Dziewczyna ze wszystkich sił stara się zachęcić go do leczenia, mimo wielu sprzeciwów, Stelli udaje się go do tego przekonać. I tak oto rodzi się między nimi uczucie. jednak jest pewna przeszkoda, która nie zdarza się zakochanym parom. Mianowicie… Stella I Will nie mogą się dotknąć, przytulić ani pocałować. Tak naprawdę muszą utrzymać między sobą dystans trzech kroków. Jednak czy miłość jest silniejsza niż właśnie zdrowie.

Przepaść między nami nigdy nie zniknie ani nawet się nie zmniejszy. Zawsze będą nas dzielić trzy kroki

„Trzy kroki od siebie” to dramat romantyczny, który w swojej smutnej historii wplata radość
i nadzieję. To powieść wielowątkowa, porusza wiele ważnych i trudnych tematów, takich jak: relacje w rodzinie, śmierć bliskich osób, depresja, przyjaźń, dorastanie.

Serdecznie polecam Wam tę pozycję do przeczytania na dłuższe wieczory. A kiedy już pochłoniecie historię, polecam Wam również film, który jest równie dobry jak książka, a to nie zdarza się często 😊

Przygotowała: Bibliotekarka Dorota / Oddział dla Dzieci

Przewiń do góry