Wystawa ilustracji Józefa Wilkonia „Kotki, liski, tygryski… czytam o wszystkim!”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy!

Ilustracje wykonane przez Józefa Wilkonia do książki „Pierwsze czytanki dla…”, która skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym (…) wchodzi w skład Wyprawki Czytelniczej, którą każdy przedszkolak może odebrać w jednej z 6 tys. bibliotek publicznych biorących udział w projekcie.

Wspólnie z bibliotekarzami zachęcamy, by jak najczęściej odwiedzać z dzieckiem bibliotekę.
Józef Wilkoń – ilustrator, malarz, rzeźbiarz, twórca plakatów i scenografii teatralnych. (…) Zilustrował ponad 100 książek dla dzieci i dorosłych wydanych w kraju oraz ponad 80 książek dla dzieci, które ukazały się zagranicą. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a swoje prace wystawiał w galeriach i muzeach świata (…)

Więcej: /https://www.instytutksiazki.pl/aktualnosci,2,wystawa-mala-ksiazka-%E2%80%93-wielka-sztuka-wedruje-po-bibliotekach-i-ksiegarniach,6631.html

Wystawa w ramach projektu „Za kulisami książki”.

Czas trwania: 16.09 – 30.11.2021
Miejsce: hol / galeria MBP, ul. Broniewskiego 10C

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009r. o grach hazardowych”

Scroll to Top