Klub Małych Odkrywców: Na tropie prehistorycznych stworzeń – relacja / Filia Pogorzyce

Na tropie prehistorycznych stworzeń

23 października o godz. 16:30 odbyły się pierwsze zajęcia w ramach Klubu Małych Odkrywców

To była prawdziwa wyprawa badawcza do czasów, kiedy na ziemi królowały olbrzymie gady. Sala biblioteczna zamieniła się w pracownię paleontologiczną. W ponad godzinnych zajęciach udział wzięło 20 dzieci w wieku od 4 do 13 lat.

Tuż przed 16:00 na schodach prowadzących do biblioteki pojawiły się ślady pradawnych stworzeń. To znak, że w środku znajdowali się już bohaterowie zajęć organizowanych w ramach cyklu podróżniczego KLUB MAŁYCH ODKRYWCÓW. Diplodok, stegozaur, tyranozaur i triceratops szybko zadomowiły się w pomieszczeniach biblioteki – gady ulokowały się między regałami z książkami, czekając na rozpoczęcie spotkania.

Zajęcia rozpoczęła prezentacja multimedialna, która wprowadziła nas w epokę triasu i jury. Poznaliśmy wygląd, zwyczaje a także ciekawostki związane z dinozaurami. Zebraliśmy jak najwięcej informacji potrzebnych do wykonania czekających na nas  zadań. Gra biblioteczna Tropienie dinozaurów okazała się wspaniałą zabawą. Dzieci odnalazły koperty z zadaniami i każde zajęło się badaniem „swojego” dinozaura.

Zajęciom towarzyszyli bohaterowie serii Ivar i Kraina Dinozaurów.
Ivar i zaginiony diplook” ,“Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem”, “Ivar ratuje małego stegozaura,  “Ivar ratuje głodne triceratopsy”. (Autorka – Lisa Bjardo, ilustratorka Emma Gothner).
Te książki można wypożyczyć w filii bibliotecznej w Pogorzycach.

Kolejne spotkanie już 10 listopada !!!

Scroll to Top