Ale się działo w Balinie!

Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich – to wyjątkowe święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych obchodzone  jest na całym świecie 15 października począwszy od 2008 roku. Jego założenia opierają się głównie na podkreślaniu roli kobiet w produkcji żywności uznając tym samym ich kluczową rolę min w rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich.

W Filii w Balinie postanowiliśmy uczcić wszystkie zgromadzone Panie zapraszając na spotkanie, podczas którego mogły posłuchać min cennych porad na temat zdrowego odżywiania, codziennej pielęgnacji skóry i ważnej roli ruchu w życiu codziennym. Całość swoimi występami wzbogaciły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Balinianki, które również zadbały o nasze podniebienie przygotowując przepyszne, domowe ciasto.

Dla wszystkich chętnych Pani Anna Burchardt szyła również ze starych dresów ciepłe szaliki „kominy” na zbliżające się chłodniejsze dni, a muzyczną niespodzianką był występ Pani Elżbiety Crespo, która przeniosła wszystkich w taneczne latynoskie klimaty.    

Za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy:

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Balinie „Balinianki”

Natalii Jekiel z Centrum Dietetycznego Natur House w Chrzanowie

Jolancie Sobczak z firmy Oriflame

Elżbiecie Crespo

Annie Burchardt

Jednocześnie mamy nadzieję, że Międzynarodowy Dzień Kobiet Wiejskich już na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń w Balinie.

Scroll to Top