XXI Dzień Papieski w Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie

Nie lękajcie się...

Z okazji XXI Dnia Papieskiego w Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie zostanie zorganizowana wystawa filatelistyczna „Nie lękajcie się…” z kolekcji Krzysztofa Biedrzyńskiego i Macieja Rudego.

Partnerem wystawy jest Dom Rodzinny Jana Pawła II.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 października 2021 r. o godz. 12:00 we dworze w Drogini, na terenie skansenu w Wygiełzowie.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

W piątek (10 września 2021) odbyło się spotkanie z Jackiem Piekiełko, w ramach projektu LEMoniada. Streamingowaliśmy je też dla Was na naszym Facebooku!

Pisarz opowiadał m.in. o swoich literackich doświadczeniach, marzeniach,  najnowszej książce „Doberman”, a także literackiej fascynacji twórczością Stefana Grabińskiego – polskiego prekursora literatury grozy i klasyka literatury fantastycznej.

Autor, któremu wprawdzie najbliższymi gatunkami są horror, kryminał i thriller czerpie z wielu tematów i nie boi się eksperymentować umiejscawiając np. akcje jednej ze swoich książek w Obserwatorium Astronomiczno-Meteorologicznym zwanym Białym Słoniem.

Zapraszamy na foto i video relację ze spotkania, które odbyło się w Filii w Balinie i które prowadziła Anna Fitrzyk.