„Co budują zwierzęta?” – książkowe recenzje dla dzieci i rodziców

Książkowe recenzje dla dzieci i rodziców

Emilia Dziubak „Co budują zwierzęta?”

Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2020

„Co budują zwierzęta?” to książka, która wywołuje zachwyt, już od samego początku lektury. Autorka a jednocześnie ilustratorka Emilia Dziubak prezentuje młodemu czytelnikowi jak mieszkają zwierzęta w swoim naturalnym środowisku. Dzieci będą mały okazję poznać mistrzów architektury, projektantów, budowniczych w tajemniczym królestwie zwierząt. Autorka pokazuje nam róże domki dla zwierząt: naziemne, podziemne a nawet te pod wodą. Przy okazji zaglądamy do mieszkań na przykład kretów, bobrów, termitów i innych zwierząt. Każda z ilustracji przedstawiająca budowlę została wzbogacona opisem na temat samego konstruktora oraz materiałów z jakich wykonana. W lekturze znajdziemy również wzmiankę o domkach dla zwierząt stworzonych przez człowieka, mowa tutaj o ulach, karmnikach czy domkach dla owadów. Wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało książkę w dużym formacie z piękną szatą graficzną. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 5-10 lat.  Posiada duże walory edukacyjne i zwraca uwagę na to, by nie niszczyć i nie naruszać spokoju żyjących w tych domkach mieszkańców.

Zapraszamy do lektury!

Przygotowała: Bibliotekarka Patrycja / Oddział dla Dzieci