Festiwal Pomocy, Współpracy i Integracji 2021 – relacja

Festiwal Pomocy, Współpracy i Integracji 2021 za nami!

FESTIWAL POMOCY WSPÓŁPRACY I INTEGRACJI w tym roku odbył się w dniach 2 – 4 grudnia i obchodzony był w ramach:
Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością – święto obchodzone 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz pomoc we włączaniu tej grupy społecznej w społeczne życie. To okazja do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Międzynarodowego Dnia Wolontariusza – święto obchodzone 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Celem obchodów jest pokazanie światu, jak wielką role odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To również moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i  zachęcili do współdziałania innych.

Szczególnie pragniemy podziękować partnerom wydarzenia:
Zespółowi Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini (Ewelina Pałka, Paweł Siejka), Marcie Pietrzyk – Studio Filmowo-Fotograficzne „Zielony Kadr”, Innowacyjnemu Niezależnemu Towarzystwu Entuzjastów Gracja, Fundacji im. Brata Alberta w Chrzanowie, Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Chrzanowie oraz Monice Gębali wraz z zespołem.

A co się działo podczas FPWiI 2021? – ZOBACZCIE PONIŻEJ

2 grudnia (czwartek)

DKK – DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI: LITERATURA ŁĄCZY POKOLENIA

Spotkanie integracyjne klubowiczów DKK Chrzanów i DKK Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini z okazji Jubileuszu 60-lecia szkoły.
Dyskusja o książce: Dmitry Glukhovsky “Metro 2033”

fot. Karol Wójtowicz

3 grudnia (piątek)

WERNISAŻ WYSTAWY: KWIAT Z WODY – akwarele Marty Pietrzyk

Premiera filmu o podróżach i inspiracji Marty, rozmowy przy pracach autorki oraz losowanie voucherów na sesje do studio „Zielony Kadr”.

WARSZTATY INTEGRACYJNE

Warsztaty plastyczne prowadzone przez Martę Pietrzyk, w ramach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

WYSTAWA: KWIAT Z WODY – Akwarele Marty Pietrzyk

Czas trwania wystawy: 1.12.2021 – 31.01.2022
Miejsce: hol MBP, ul. Broniewskiego 10C

WERNISAŻ WYSTAWY: KWIAT Z WODY – akwarele Marty Pietrzyk

Florystyką i dekoracjami zajęła się firma: Ładnie Tu Dekoracje i Florystyka.

fot. Magdalena Piecuch, Zielony Kadr – fot. Jerzy Hajda

WARSZTATY INTEGRACYJNE

Sponsorem farb na warsztatach był: Roman Szmal Art.
Uczestnikami warsztatów byli: OPS w Chrzanowie, Fundacja im. Brata Alberta, Stowarzyszenie Gracja.

fot. Magdalena Piecuch, Zielony Kadr – fot. Jerzy Hajda

Efekty kampanii do wystawy akwarelowej “Kwiat z wody” autorstwa Marta Pietrzyk możecie zobaczyć tutaj.
Do obejrzenia filmu o podróżach i inspiracjach Marty zapraszamy na profil na Facebooku Zielony Kadr.
Transmisję z wernisażu możecie obejrzeć na Facebooku Zielony Kadr.

4 grudnia (sobota)

GALA FESTIWALOWA

Podsumowanie współpracy z partnerami w roku 2021, w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

RECITAL OCZAROWANA ŚWIATEM

Recital Moniki Gębali wraz z akompaniamentem.

GALA FESTIWALOWA

fot. Magdalena Piecuch

RECITAL "OCZAROWANA ŚWIATEM"

fot. Magdalena Piecuch

Serdecznie dziękujemy wszystkim za dyspozycyjność, zaangażowanie oraz pomoc przy organizacji trzydniowego Festiwalu Pomocy, Współpracy i Integracji 2021.

Zrealizowano: PROGRAM FPWiI 2021