Festiwal Pomocy, Współpracy i Integracji 2021 – zaczynamy już 2 grudnia!

Festiwal Pomocy, Współpracy i Integracji 2021!

FESTIWAL POMOCY WSPÓŁPRACY I INTEGRACJI w tym roku odbywa się w dniach 2 – 4 grudnia  i obchodzony jest w ramach:
Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością – święto obchodzone 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych oraz pomoc we włączaniu tej grupy społecznej w społeczne życie. To okazja do zwiększenia świadomości publicznej o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Międzynarodowego Dnia Wolontariusza – święto obchodzone 5 grudnia ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1985 roku. Celem obchodów jest pokazanie światu, jak wielką role odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To również moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i  zachęcili do współdziałania innych.

W TYM ROKU ZAPRASZAMY NA:

1.12 – 31.01 – wystawę KWIAT Z WODY – akwarele Marty Pietrzyk

2 grudnia (czwartek) , godz. 17:30 – DKK – DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI: LITERATURA ŁĄCZY POKOLENIA
Spotkanie integracyjne klubowiczów DKK Chrzanów i DKK Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini z okazji Jubileuszu 60-lecia szkoły. Dyskusja o książce: Dmitry Glukhovsky “Metro 2033”

3 grudnia (piątek), godz. 17:00 – WERNISAŻ WYSTAWY: KWIAT Z WODY – akwarele Marty Pietrzyk

godz. 18:00 WARSZTATY INTEGRACYJNE. Warsztaty plastyczne prowadzone przez Martę Pietrzyk, w

ramach Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

4 grudnia (sobota) , godz.18:00 – GALA FESTIWALOWA. Podsumowanie współpracy z partnerami
w roku 2021, w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

godz. 19:00 Recital OCZAROWANA ŚWIATEM. Recital Moniki Gębali wraz z akompaniamentem

PROGRAM Festiwalu Pomocy Współpracy i Integracji: TUTAJ