Legendy o Skarbniku – w ramach projektu „Wczoraj i dziś – nasze dziedzictwo” / relacja

Fedrujemy, czyli legenda o Skarbniku

Z legendarnym duchem kopalni spotkały się przedszkolaki z SP w Luszowicach. W bibliotece na kartach teatrzyku Kamishibai pojawił się Skarbnik.

Zajęcia miały charakter literacko-teatralny. Sala biblioteczna zmieniła się w salę teatralną. Zaś maluchy w publiczność. Na oglądaniu i słuchaniu się jednak nie skończyło, gdyż teatrzyk Kamishibai umożliwia młodym widzom opowiadanie i komentowanie tego, co widzą na planszach. Dzieci miały również okazje przymierzyć prawdziwe górnicze czapki zwane czako i poznać symbolikę koloru piór zdobiących górnicze nakrycie głowy.

Lekcja przeprowadzona została we współpracy z Moniką Kasprzycką, nauczycielką wychowania wczesnoszkolnego.

Zajęcia zorganizowano w ramach projektu „Wczoraj i dziś – nasze dziedzictwo” finansowanego przez Fundację Orlen z programu „Moje miejsce na Ziemi”.