Miś – zajęcia w Filii w Luszowicach / relacja

Proszę Państwa oto miś

Pluszowy miś stał się bohaterem zajęć zorganizowanych w bibliotece w Luszowicach. W ten sposób pierwszaki ze Szkoły Podstawowej obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde z dzieci przyniosło swoją ulubioną maskotkę. Było więc bardzo pluszowo i wesoło.

Zajęcia rozpoczęto od wprowadzenia dzieci w genezę święta. Dzieci obejrzały prezentację, z której dowiedziały się, że nie byłoby tego święta, gdyby nie polowanie prezydenta Roosevelta i późniejszy pomysł jednego z amerykańskich producentów zabawek, by wprowadzić niedźwiadka do sprzedaży. Podczas lekcji nie zabrakło akcentu muzycznego oraz biblioterapeutycznego. Ich tematem były perypetie kilku miśków. Jeden nie chciał się myć. Zaś inne namiętnie podróżowały. Zajęcia zamknęły warsztaty plastyczne. „Pierwszaki” wykonały z rolek po papierze toaletowym eko-pacynkę przedstawiająca kolorowego niedźwiadka.

Lekcję biblioteczną przeprowadzono we współpracy z p. Magdaleną Biłką, nauczycielką wychowania wczesnoszkolnego w SP w Luszowicach.