Ferie z tradycją – relacja / Filia w Luszowicach

Ferie z tradycją

Dzieci uczestniczące w feriach w Luszowicach długo nie zapomną atrakcji i niespodzianek, jakie przygotowała dla nich biblioteka. Wszyscy mogli się wyżyć artystycznie, a wykonane dzieła zabrać do domu.

W pierwszym dniu dzieci młodzi artyści wykonali efektowne kuferki z motywami ludowymi. Warsztaty miały charakter dizajnerski. Każdy z uczestników samodzielnie zaprojektował własne pudełko. Drugi dzień przebiegał pod znakiem rękodzieła artystycznego. Pod okiem p. Małgorzaty Grygierczyk z KGW „Luszowianki” dzieci pracowały nad karczochem z krepiny. Nazajutrz uczestnicy podczas warsztatów kulinarnych przygotowali pizzę sołtysa. Palce lizać. W przedostatnim dniu Ferii z tradycją zorganizowano wycieczkę do Galerii „Drzewiej” w Porębie Żegoty. Tam podczas warsztatów malarsko-rzeźbiarskich prowadzonych przez p. Edwarda i Zofię Goreckich dzieci wyczarowały wielobarwne ptaszki-drzewiejaszki. Finałem zajęć feryjnych w bibliotece były warsztaty programowania. Dzieci grały w gigantyczną grę photonową „Moje Luszowice”. Pytania i zagadki dotyczyły rzecz jasna Luszowic. Zajęcia prowadziła p. Dorota Lipiarska z Oddziału dla Dzieci MBP w Chrzanowie.   

„Ferie z Tradycją „zorganizowano w ramach projektu „Wczoraj i dziś – nasze dziedzictwo” finansowanego przez Fundację Orlen z programu „Moje miejsce na Ziemi”.

Oto fotorelacja z ferii:

Scroll to Top