„Pradawne zwierzęta i ciekawostki z ich życia” – książkowe recenzje dla dzieci i rodziców

Książkowe recenzje dla dzieci i rodziców

Maja Säfström „Pradawne zwierzęta i ciekawostki z ich życia”

Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2018

Pradawne zwierzęta i ciekawostki z ich życia, to książeczka dla małego odkrywcy prehistorycznego świata. Dinozaury zostały w tej książce specjalnie pominięte, aby zrobić miejsce dla innych fascynujących zwierząt, które kiedyś  żyły na naszej planecie. W środku znajdziemy czarno-białe ilustracje pradawnych stworzeń. Przeczytamy  tutaj wiele ciekawostek – w lewym dolnym rogu każdej strony. Na przykład MEGA NEURA czyli olbrzymia ważka ze skrzydłami o rozpiętości  75 centymetrów, która występowała w rejonach Zachodniej Europy.

Na końcu znajdziemy sympatyczne podziękowania dla osób które pomagały w opracowaniu tej książki a także informacje na temat autorki: Maja Säfström jest zamieszkałą w Sztokholmie architektką i ilustratorką, która zdobyła popularność  na świecie dzięki swoim dziwacznym rysunkom zwierzaków. Więcej na temat jej prac znajdziemy na stronie www.majasbok.se

Książka jest interesująca dla czytelnika w każdym wieku.  W tej serii znajdziemy jeszcze inny tytuł:  Niesamowite zwierzęta i ciekawostki  z ich życia.

Przygotowała: Bibliotekarka Patrycja / Oddział dla Dzieci

Źródło ilustracji: www.taniaksiazka.pl

Scroll to Top