XXI Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża”

To już 21. edycja „Książki i Róży”!

Zapraszamy na XXI Małopolskie Dni Książki „Książka i Róża” w dniach 23-24 kwietnia 2022.

Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie.

W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie biorą udział księgarnie, biblioteki i inne instytucje kultury z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych.

Już po raz dwudziesty pierwszy w naszym regionie Małopolski odbędzie się wielkie święto wszystkich moli książkowych.

Historia tego wydarzenia i jego początki

Geneza obdarowywania się książką i różą pochodzi z Katalonii, gdzie dzień 23 kwietnia obchodzony jest hucznie jako święto narodowe i dzień jego patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z długą tradycją w Katalonii obdarowywano w ten dzień kobiety czerwonymi różami, mającymi symbolizować krew smoka pokonanego przez św. Jerzego. Później kobiety zaczęły odwzajemniać się mężczyznom podarunkami z książek.

Jakie atrakcje

Jak co roku z okazji “Książki i Róży” przygotowaliśmy kilka ciekawych atrakcji – również w formie online.

Głównym wydarzeniem tegorocznej edycji jest akcja promocyjna w Centrum Handlowym Max w Chrzanowie. Tam czekają liczne atrakcje: warsztaty „Zrób sobie różę”, głośne czytanie, różnorodne zabawy dla dzieci oraz stoisko Bookcrossing – czyli książka w podróży.

Koniecznie zobaczcie cały nasz PROGRAM!