“#Villagestyle – czyli wiejskie trendy w social mediach” – warsztaty fotograficzne

Uczymy się fotografować!

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Balinie zaprasza młodzież i dorosłych z Balina do udziału w warsztatach fotograficznych „#villagestyle czyli wiejskie trendy w social mediach”. Warsztaty prowadzić będzie prawdziwa królowa foto ujęć – Katarzyna Kulczyk (@in_blue_jeans), której konto na Instagramie śledzi obecnie ponad 26tys osób, a od niedawna prowadzi własną firmę zajmującą się fotografią produktową Katarzyna Kulczyk Fotografia. Jest również współautorką e-booka “Umiem w Internety” oraz wielu tutoriali dotyczącech obróbki zdjeć w Lightroomie udostępnianych na swoim koncie na Instagramie pod nazwą “Lightroomowa środa”. Wychodząc na przeciw aktualnym trendom i rosnącej popularności wiejskich krajobrazów na zdjęciach w social mediach podczas warsztatów poruszymy zagadnienia:
 
*Podstawy warsztatu fotografa – amatora i zdjęcia w wiejskiej scenerii (sezonowość kadrów, wiejskie foto trendy na Instagramie, odpowiednie rekwizyty itp)
*Zaproś wieś do swojego domu – naturalne ekspozycje (kwiaty, owoce itp. jako bohaterowie zdjęcia), organizacja domowego studio (tła, rekwizyty, gadżety)
*Postprodukcja zdjęć z Lightroomie – omawianie podstawowych funkcji programu z konkretnymi przykładami
*Zdjęcia w terenie + praca ze statywem – min tworzenie nagrań wideo telefonem w terenie i proste aplikacje do edycji
Wszystkie warsztaty odbywać się będą w filii w Balinie w terminach wg wymienionej wcześniej kolejności tematów: 29.04, 13.05, 27.05, 03.06 , godz. 16.00 – 17.30.
Obowiązują zapisy, liczba miejsc ograniczona
Całość zakończona zostanie wystawą fotografii powstałych podczas warsztatów, która będzie zaprezentowana w Bibliotece Głównej w Chrzanowie oraz filiach.
 
Warsztaty zorganizowane w ramach projektu Wiejski TREK – literackie i kulturowe oblicza wsi”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Scroll to Top