Wystawa „Mama, tata i ja!” – ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej

Zapraszamy do obejrzenia wystawy

Prezentowane ilustracje wybitnej artystki znajdują się w książce wydanej przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, która przypomina o korzyściach wynikających z codziennego, rodzinnego czytania oraz roli literatury w rozwoju dziecka.

Elżbieta Wasiuczyńska – malarka, graficzka, ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia 2001 za ilustracje do opowiadań „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka.

Czas i miejsce trwania wystawy

1 – 25 maja 2022 r.
MBP, ul. Broniewskiego 10C

W ramach projektu

Wystawa prezentowana w ramach projektu „Białe kruki”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego