Akademia Słowa: Gustaw przedstawia – Robert Bareja – relacja

Artysta, muzyk, poeta... A kto to taki?

W kolejnej czerwcowej Akademii Słowa (20.06), w cyklu „Gustaw przedstawia” gościł Robert Bareja – malarz, poeta, muzyk i pedagog.

O tym, że jest artystą wszechstronnym mogli przekonać się zdecydowanie wszyscy uczestnicy Akademii, bowiem w trakcie – nie tylko czytane były wiersze Roberta Barei, ale również prezentowana była wystawa jego obrazów, ponadto niespodzianką dla wszystkich było wykonanie przez artystę 3 własnych tekstowych i muzycznych kompozycji. Artysta w chrzanowskiej bibliotece na przestrzeni kilku ostatnich lat, bywał wielokrotnie, głównie w roli malarza, w ramach ogólnopolskich wystaw – podczas Derb Artystycznych Śląsk-Małopolska i województwa ościenne, które organizowało Centrum Art-Plus w Krakowie.

Na spotkaniu opowiadał o swoich pasjach, o tym co zdecydowało, że część swojego życia poświecił sztuce oraz co bywa impulsem do tworzenia. Podzielił się również z uczestnikami informacjami o swoim warsztacie pracy, inspiracjach i kolejach drogi malarskiej, poetycznej i muzycznej.

Oprawę muzyczną wieczoru – jak zawsze profesjonalną, zapewniła – Maryla Kramarczyk, która wyśpiewała piękne, poetyckie teksty Osieckiej i Młynarskiego.

Spotkanie można było oglądać online, dzięki streamingowi live na naszym profilu na Facebooku:

Oto fotorelacja ze spotkania:

Scroll to Top