Akademia Słowa: Gustaw przedstawia – Robert Bareja

Uwaga, kolejnym gościem jest...

Robert Bareja – artysta wszechstronny! Tym razem Gustaw przedstawi  gościa Biblioteki, z którym współorganizowaliśmy wiele wystaw malarskich, w innej odsłonie artystycznej.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Akademia Słowa, które odbędzie się 20 czerwca, o godz. 18:00.

ROBERT BAREJA – artysta plastyk, malarz, poeta, muzyk. Ukończył Instytut Wychowania Artystycznego przy Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie na kierunku Wychowanie Plastyczne.

Autor 21 wystaw indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą. Swoje prace wystawiał m.in. w Tourcoing, Hawierzowie, Jastrzębiu-Zdroju, Krakowie, Katowicach, Rybniku, Wiśniczu, Płocku, Piotrkowie Trybunalskim, Częstochowie, Siemianowicach, Mysłowicach, Czeladzi, Wojniczu, Kętach, Chrzanowie, Trzebini, Cieszynie, Wodzisławiu Śląskim, Rybniku i innych. Uczestnik i członek rady programowej projektu ,,Derby artystyczne Śląsk-Małopolska i województwa ościenne” w latach 2015-22. W 2017 r. był organizatorem ,,Jastrzębskich Prezentacji Artystycznych”, którym towarzyszyły liczne spotkania  z artystami, koncerty oraz Ogólnopolski Finał Konkursu na film promujący miasta i gminy.  W 2019 i 2020 r. współorganizował w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie wystawy Dzieciaki I i Dzieciaki II , w ramach programu ,,Artyści Dzieciom” oraz film  edukacyjny ,,Historia malarstwa”, ,,Dzieciaki II”, ,,Inspiracje. Od 2020 r. członek Rady programowej Instytutu DeArte  w Krakowie.

Autor oraz współautor publikacji: ,,….i słowa” (1994),  „W kadrze Ewelina i wąż”(2017), „Wierszy na murach: antologia” (2014), ,,Kraków Impresje”, ,,Antologia Artystów Jastrzębia-Zdroju” (2018), ,,Wierszy na murach 2010-2020” (2021). Laureat konkursu poetyckiego ,,Mury które dzielą, mury, które łączą”. Uczestnik warsztatów poetyckich, jego utwory prezentowane są w lokalnych mediach  oraz fachowych pismach m.in. ,,Czas Literatury”.

Pomysłodawca i organizator I i II konkursu poezji śpiewanej ,,Jastrzębskie Śpiewania oraz Młodzieżowego Domu Pracy Twórczej (1993-1997). Organizator cyklicznych wystaw ,,Prezentacje Jastrzębskich Pasjonatów”, w ramach obchodów Dni Jastrzębia. Promotor twórczości uzdolnionej artystycznie młodzieży szkolnej. Organizował wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych prezentujących twórczość dziecka min w galerii MOK, MDPT, Galerii ,,U Korczaka” MBP. Od 2016r. prowadzi Galerię ,,acARTus” promującą twórczość młodych artystów.

Organizator konkursu ,,Mistrzostwa Młodych Artystów”  oraz konsultant artystyczny Międzynarodowych Konfrontacji Artystycznych w Jastrzębiu-Zdroju. Uczestnik plenerów malarskich.

Od 1999 r. dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka  w Jastrzębiu-Zdroju. Jego pasją jest żeglarstwo.

Do zobaczenia wkrótce!