Skąd pochodzę – relacja / Wiejski TREK

Tak rozpoczęliśmy projekt!

Pierwsze działania w ramach projektu „Wiejski TREK – literackie i kulturowe oblicza wsi” już za nami!

Na początek zaprosiliśmy do udziału w warsztatach regionalnych pod hasłem „Skąd pochodzę?”, podczas których dzieci z czterech sołectw oraz Chrzanowa dowiadywały się różnych ciekawostek związanych z ich miejscowościami, a także zgłębiały wiedzę na temat genealogii. W efekcie powstały niezwykłe drzewa genealogiczne, a wszystko to w towarzystwie ciekawych, rodzinnych historii oraz specjalnie dobranej literatury.

Warsztaty odbywały się w Filii w Balinie, w Luszowicach, w Płazie i Pogorzycach oraz w Muzeum im. Ireny i Mieczysława Mazarakich w Chrzanowie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego