Wernisaż wystawy AURA CIAŁA – relacja

Podążaliśmy tropem ludzkiej cielesności

2 czerwca odbył się u nas wernisaż wystawy „Aura ciała” realizowany z osobami z niepełnosprawnościami.

„Aura Ciała” – to unikatowy projekt, w którym fotografia jest narzędziem terapeutycznym, mającym pomóc zauważyć, oswoić, zaakceptować, polubić swoje ciało.

„Towarzyszy nam nieprzerwanie. Budzi różne odczucia. Wiernie przy nas trwa. Pozwala nam doświadczać zmysłowo świata, przeżywać piękne i trudne chwile, podejmować wyzwania, tworzyć bliskie relacje, widzieć, słyszeć, dawać i brać, podążać… Od samego początku tworzy część naszego Ja, a sygnały z niego płynące budują naszą samoświadomość. (…)”

Organizatorem wystawy jest: Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Dzieci i Młodzieży ARKADIA, SOSW w Chrzanowie, PMDK w Trzebini, Fotoklub Trzebińska Kinematografia.

Wernisażowi towarzyszyły pyszne przekąski na słodko oraz słono, przygotowane przez firmę Dan Cake, Hurtownię i Ubojnię „Koko”, ZPHU „ELiMEX”.

Muzycznie umilił nam czas występ utalentowanych dziewczynek z zespołu RAGTIME z PMDK w Trzebini.

Całe spotkanie można było oglądać dzięki transmisji na żywo na Facebooku biblioteki, a my zapraszamy już dzisiaj do zobaczenia uczestników projektu „Aura ciała” oraz jak to wszystko przebiegało:

A oto fotorelacja z wernisażu:

Wystawę można oglądać do końca czerwca u nas w bibliotece. Zapraszamy!

28 maja - 30 czerwca 2022 r.

MBP, ul. Władysława Broniewskiego 10C