Wieczornica Patriotyczna

Pamiętając o historii idziemy w przyszłość...

10.06.2022 r. (piątek), godz. 18.00 zapraszamy na Wieczornicę Patriotyczną.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie:

• KONCERT PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH – soliści, duety, zespoły, chóry
  • WYSTAWA– różnorodne aspekty patriotyzmu mieszkańców Chrzanowa i Ziemi Chrzanowskiej na przestrzeni ostatnich stuleci. Bogato ilustrowana ekspozycja, składająca się z 20 kolorowych plansz, zawierających unikalne, dotąd w większości nigdy nie publikowane fotografie i dokumenty z patriotycznej przeszłości chrzanowian, będzie prezentowana wzdłuż zachodniej fasady gmachu biblioteki.
  • KATALOG wystawy – zawierający dodatkowy materiał ikonograficzny, ciekawe i nieznanych informacje o patriotyzmie naszych przodków, jak i o zapomnianych bohaterach dramatycznych wydarzeń z historii Chrzanowa i regionu.

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.