XII Małopolski Festiwal Innowacji 20 – 26 czerwca

To już 12. edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji!

Zapraszamy na XII Małopolski Festiwal Innowacji w dniach 20 – 26 czerwca 2022.

Małopolski Festiwal Innowacji to wyjątkowe święto innowacji i nowoczesnych technologii. Podczas tygodniowego wydarzenia rozmawiamy o innowacjach, przedsiębiorczości, współpracy pomiędzy nauką i biznesem, poznajemy wynalazki i ludzi za nich odpowiedzialnych, odwiedzamy wyjątkowe miejsca, dowiadujemy się jak skomercjalizować swoje pomysły, staramy się zaszczepić ducha innowacyjności i kreatywności.

W zeszłym roku Festiwal Innowacji odbywał się w formie online, ale w tym wracamy do was z wydarzeniami stacjonarnie u naszej bibliotece!

Czeka mnóstwo atrakcji, a w tym: wykłady, gry, zajęcia dla dzieci.

ZOBACZCIE CAŁY PROGRAM!

20 czerwca

BUM BUM RURKI
12:00 – 18:00
MBP, hol parter

Muzykowanie za pomocą kolorowych rurek jest doskonałym wstępem do nauki gry na innych instrumentach. Są bardzo intuicyjne (gramy uderzając rurkami o podłogę lub o inne przedmioty), uczą jednocześnie rytmu, harmonii i melodii. To doskonałe instrumenty do zabawy w grupie dla wszystkich – nieważne czy masz 3 czy 100 lat!  

Wstęp wolny.

21 czerwca

NANOSREBRO
10:00 – 11:30
MBP, sala konferencyjna

Wykład o rewolucyjnej technologii z Alwerni, która pomogła w walce z koronawirusem.

Firma Smart Nanotechnologies z Alwerni opracowała rewolucyjną technologię nanosrebra, która pozwala skutecznie walczyć ze wszelkiego rodzaju wirusami i bakteriami. Rynek technologii związanych z tego typu rozwiązaniami dopiero się rozwija. Pandemia koronawirusa przyśpieszyła ten rozwój. 

Prelegent: Firma Smart Nanotechnologies z Alwerni
Wstęp wolny.

XBOX W BIBLIOTECE
16:30 – 18:00
MBP, sala projekcyjna

Zabawa przy użyciu konsoli gier Xbox z czujnikiem ruchu kinect.

Zapraszamy wszystkich chętnych (młodzież, rodziny z dziećmi, seniorów), którzy pragną rozwijać różne formy aktywności i lubią nowe wyzwania. 

W programie: zabawa, ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej, orientacji przestrzennej, refleksu i kondycji fizycznej.

Uwaga! Obowiązują zapisy tel. 32 763 27 50.

22 czerwca

FUNFLOOR W BIBLIOTECE
16:30 – 18:00
MBP, Oddział dla dzieci

To nie tylko super zabawa, ale też idealne ćwiczenie koordynacji ruchowej, refleksu i kondycji fizycznej! Nasza interaktywna podłoga to także niecodzienna metoda nauki języka angielskiego czy możliwość utrwalenia nawyków proekologicznych, rozwijanie wyobraźni, integracji i współpracy.

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-8 lat.

Uwaga! Obowiązują zapisy (od 15.06 telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy Oddziału dla Dzieci).

23 czerwca

PROGRAMOWANIE W BIBLIOTECE 
16:30 – 18:00
MBP, sala konferencyjna

Programowanie jest jak nauka obcego języka połączona ze świetną zabawą i rozwojem kreatywności. To poznanie specyficznego, programistycznego toku myślenia i umiejętności, które będą bardzo pomocne w późniejszych etapach edukacji. Do świata programowania warto wprowadzać dzieci już od najmłodszych lat, dlatego podczas warsztatów będziemy poznawać język Scratch, który dzięki wersji Junior w przystępny sposób wprowadzi już nawet kilkulatka do tego fascynującego świata. 

Zajęcia dla dzieci w wieku 8-9 lat.

25 czerwca

KODOWANIE W BIBLIOTECE
10:30 – 12:00
MBP, sala konferencyjna

Na zajęciach warsztatowych będziemy, podczas wspólnej zabawy, projektować plan innowacyjnego miasta, z wykorzystaniem robotów edukacyjnych. Zajęcia będą miały charakter twórczy, wspomagający rozwijanie wyobraźni i kreatywności.  

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-9 lat.

Uwaga! Obowiązują zapisy (od 18.06 telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy Oddziału dla Dzieci).

Scroll to Top