Poznajmy się z sąsiadem – spotkanie integracyjne – Program Lokalne Partnerstwa PAFW

Dokładnie za tydzień!

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie integracyjne mieszkańców Chrzanowa z obywatelami Ukrainy pt. „Poznajmy się z sąsiadem”.

W programie

Bogda Bodzia Chwierut – poetka i pisarka, animatorka kultury. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach polskich i zagranicznych. Uczestniczyła w poetyckich spotkaniach w Warszawie, Wilnie, Londynie oraz w Bułgarii. Członkini grup twórczych „Cumulus” i „Akademia słowa” oraz Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Autorka tomików poezji oraz 11 powieści. Jej utwory są zamieszczone w antologiach wydanych w Polsce i za granicą. Od ponad 30 lat mieszka w Libiążu, gdzie pracowała w kopalni „Janina”. Jest pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Konkursu Satyry „Satyra urobkowa” oraz cyklu spotkań z poetami „Odkurzanie poezji”.

Ostatnio jej pasją jest fotografowanie natury.

Wydane tomiki poezji: „Babski Comber”, „Przeniknąć”, „Dotyk”, „Blaski i Cienie” oraz poetycka „Droga Krzyżowa”.
Powieści: „Geometria Uczuć”, „Zielony Szlak”.

  • recital Jany Antoniuk
  • prelekcja na temat makijażu, prowadzenie: Aneta Holipka – konsultantka Mary Kay

Aneta Holipka jest niezależną konsultantką w firmie kosmetycznej „Mary Kay”. Jako ekspertka od piękna dzieli się swoją wiedzą z Kobietami podkreślając znaczenie pielęgnacji i makijażu.

Przyświeca jej motto Mary Kay Ash „Traktuj innych tak, jak sama chciałabyś być traktowana”.

Firma kosmetyczna „Mary Kay” powstała prawie 60 lat temu i jest znana w prawie 40 krajach. Mary Kay Ash stworzyła ją z myślą o kobietach, aby były samodzielne i zadbane, a działając w biznesie godnie zarabiały, adekwatnie do swojej pracy.

  • pokazy makijażu z udziałem publiczności
  • zajęcia dla najmłodszych w Oddziale dla Dzieci
  • rozmowy, nawiązywanie nowych znajomości, wspólna kawa/herbata…

Współorganizator

Centrum Wolontariatu „Po Sąsiedzku” w Chrzanowie działa od lutego 2022 roku. Otaczają wsparciem osoby potrzebujące pomocy z naszego regionu oraz z Ukrainy.

Organizują:
– szkolenia dla Wolontariuszek i Wolontariuszy
– szkolenia dla liderów wolontariatu
– Dzień Dobrych Uczynków
– Dzień Dziecka
– zajęcia z języka polskiego
– akcje charytatywne, np. „poMOC dla MAKSA” : licytacja zdjęć Macieja Pulnara oraz akcja rowerowa – przejazd Teamu Rolls Boys z Chrzanowa do Szczecina przez Wrocław, Drezno, Berlin.
– wsparcie Podopiecznych Ośrodka dla Uchodźców.

W okresie od września do czerwca prowadzą dyżury w każdy czwartek od godz. 17:00 do 19:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie na I piętrze (obok sekretariatu).

Kontakt: wolontariatchrzanow.centrum@gmail.com

Centrum Wolontariatu powstało z w ramach Centrum Społecznościowego „Po Sąsiedzku”, które działa w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie od grudnia 2020 roku.

29 lipca, godz. 16:30 - 19:00

MBP, ul. Władysława Broniewskiego 10C (sala konferencyjna)

Dofinansowano ze środków Programu Lokalne Partnerstwa PAFW Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Scroll to Top