Nitką i słowem – warsztaty krawieckie – relacja / Wiejski TREK

Warsztaty krawieckie za nami!

Za nami cztery warsztaty krawieckie pod nazwą „Nitką i słowem” zorganizowane w ramach projektu „Wiejski TREK – literackie i kulturowe oblicza wsi”.

Szyliśmy w Filii w Balinie, Luszowicach oraz Pogorzycach pod czujnym okiem prawdziwej mistrzyni ściegów i wykrojów Anny Burchard.

W każdej filii powstały inne krawieckie cuda – w Balinie tworzyliśmy materiałowe torby z motywem bociana oraz poduszki ze skrzydlatymi mieszkańcami wiejskich łąk – biedronkami i pszczółkami.
W Luszowicach poszewki na poduszki, które zdobione były wg indywidualnych pomysłów dzieci.
W Pogorzycach natomiast powstały wygodne i niezwykle kolorowe torby z kwiatowym motywem ludowym. Spotkaniom towarzyszyła również literatura dotycząca motywu wsi, tradycji i sztuki ludowej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego